Ruošiamasi griauti kelis statinius A. Goštauto kvartale

Planuojami griauti statiniai yra neefektyvūs, sunkiai pritaikomi, nusidėvėję ir netinkami naudoti, jų rekonstrukcija būtų ekonomiškai nepagrįsta

Vyriausybei pripažinus vieną iš Vilniuje sovietmečiu statytų mokslo institutų pastatų nereikalingu, Turto bankas rengiasi jo griovimui. Kartu bus griaunami dar keli menkaverčiai statiniai. Šie darbai yra vienas iš A. Goštauto kvartalo konversijos, kurios metu bus sukurtas modernus valstybės įstaigų miestelis, etapų.

Griauti ruošiamasi beveik 9 tūkst. kv. m ploto Lukiškių g. 9, Vilniuje esantį buvusį mokslo instituto pastatą, taip pat dar tris kitus mažesnius, menkaverčius, A. Goštauto kvartalo teritorijoje esančius statinius: garažą, ūkinį pastatą ir gamybines patalpas. Šiuo metu rengiami su minėtų statinių griovimu susijusių paslaugų pirkimo dokumentai, pirkimai bus vykdomi metų eigoje, o griovimo darbus tikimasi pradėti 2025-aiaisias.

 „Planuojami griauti statiniai yra neefektyvūs, nusidėvėję ir netinkami naudoti, jų rekonstrukcija būtų ekonomiškai nepagrįsta, todėl jie bus griaunami. Vietoje jų, kvartalo konversijos projekto laikotarpiu, planuojama įrengti laikiną automobilių parkavimo aikštelę“, – teigia Renata Chleborodovienė, A. Goštauto kvartalo konversijos projekto programos vadovė.

Lukiškių g. 9 numeriu pažymėtame pastate anksčiau buvo saugomi įvairūs matų etalonai, tokie kaip atominis laikrodis, temperatūros ir kiti, veikė mokslo įstaigos, dabar persikėlusios į naujas patalpas sostinės Saulėtekio rajone.

A. Goštauto kvartalo konversija leis optimizuoti Turto banko Vilniuje valdomo nekilnojamojo turto portfelį, o valstybei bent trečdaliu sumažinti čia įsikursiančių įstaigų išlaidas turto išlaikymui. Kartu siekiama sukurti šiuolaikiškas darbo sąlygas ministerijų ir valstybės įstaigų darbuotojams, atnaujinti vieną seniausių sostinės rajonų bei atstatyti istorinį teisingumą. Šioje vietoje šimtmečiais gyveno senieji Lietuvos totoriai, kurių palikimas, sovietmečiu prasidėjus mokslo institutų statyboms, buvo nušluotas nuo žemės paviršiaus. Atnaujintame kvartale ketinama deramai įamžinti šios vietos istoriją.

Pirmąjį A. Goštauto kvartalo etapą planuota baigti 2026 m. Šis terminas gali kisti, priklausomai nuo viešųjų pirkimų procedūrų trukmės.

Visą kvartalą ketinama baigti 2028 metais. Planuojama, kad čia įsikurs 9-10 ministerijų ir kitos valstybės institucijos.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.

Planuojami griauti statiniai