Energinis efektyvumas

Turto bankas stebi bei analizuoja jo valdomuose pastatuose įsikūrusių valstybės įstaigų energijos suvartojimo rodiklius. Iniciatyvos  „putinOut“ metu sukurta energijos suvartojimo švieslentė padeda identifikuoti daugiausiai energijos vartojančius pastatus ir imtis atitinkamų sprendimų. Remiantis gautais duomenimis, valstybės įstaigoms teikiamos taupymo rekomendacijos, diegiamos energijos taupymo priemonės.

Turto banko pastatuose įsikūrusių valstybės institucijų energijos suvartojimo ir taupymo rodikliai skelbiami švieslentėje.

Akcija „Laiptynės 2023“

Valstybės įstaigos mėnesį tarpusavyje varžėsi nueinamų žingsnių skaičiumi, o tarnautojai buvo skatinami rinktis sveikatai naudingą judėjimo būdą bei taupyti energiją.
Žingsniavimo iššūkyje dalyvavo 100 valstybės institucijų, o kartu tarnautojai nuėjo daugiau nei 1,37 mlrd. žingsnių arba 985 tūkst. kilometrų. Iššūkyje dalyvavę daugiau nei 5 tūkst. tarnautojų iš viso apie Žemę apėjo daugiau nei 28 kartus.
Sieksime, kad tokia akcija taptų tradicine, ieškosime resursų ir partnerių, kad „Laiptynėse“ kitais metais galėtų dalyvauti visos norinčios įstaigos, ne tik Turto banko klientai.

Energijos taupymo patarimai - taupykime energiją kartu!

Baigę darbą išjunkite kompiuterį, spausdintuvą ir kitą techniką
Vienas liftas per metus sunaudoja elektros už maždaug 600 eurų
Išnaudokite dienos šviesą
Daugiau patarimų

Pakoregavę įpročius galime supyti net

10%

elektros energijos

Turto banko įgyvendinamos energijos taupymo priemonės

Elektros tiekimas iš saulės jėgainių parko. Sutaupymas per 2022–2024 m.: 1,6 mln. kWh
Energetinis pastatų auditas, energijos taupymo analizė, energetinio taupymo priemonių įgyvendinimas
Modernizuoti 14 administracinių valstybės pastatų. Sutaupymas per 2023–2024 m.: 5,96 mln. kWh
Skaityti daugiau

„putinOut“ logotipas

Nacionalinėse taupymo varžybose kvietėme dalyvauti ne tik valstybės institucijas, bet ir visuomenę, verslo įmones. Kampanijos „putinOut“ logotipu galite laisvai naudotis informuodami apie tai, kad dalyvaujate kampanijoje. Paspaudę mygtuką galite parsisiųsti kampanijos „putinOut“ logotipą. Plačiau apie 2022 m. rugsėjo-gruodžio mėnesiais vykusią kampaniją ir jos rezultatus galite sužinoti čia

Atsisiųsti
Taupymas
putinOut: kiek ilgai turėsime taupyti?
Taupymas
Skirtumas tarp taupaus žmogaus ir šykštuolio. Ar lengva keisti įpročius?
Taupymas
Saulės elektrinės: tendencijos, perspektyvos ir visi atsakymai į klausimus
Taupymas
putinOut: taupymas duoda vaisių, kas toliau?