Vadovybės apsaugos tarnyba įsikūrė moderniame biure
Šiandien valstybės įmonė Turto bankas simboliškai perdavė LR Vadovybės apsaugos tarnybai šiuolaikiškas ir jos poreikiams pritaikytas administracines patalpas T. Ševčenkos g. 13 numeriu pažymėtame pastate, sostinės Naujamiesčio rajone.
„Šis projektas jau tapo sėkmės istorija ir pavyzdžiu, kaip pasitelkiant šiuolaikines technologijas galima transformuoti valstybės administracinį turtą į maksimaliai efektyvų, kaip gerinti darbo sąlygas viešojo sektoriaus darbuotojams, o kartu ir teikiamų paslaugų kokybę bei prieinamumą visuomenei“, – įsitikinęs Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.
Rekonstrukcijos metu buvo išgriauta didžioji dalis vidaus pertvarų, pastate įrengta daug skirtingoms funkcijoms pritaikytų patalpų: administracinė zona, sporto ir treniruočių, šaudymo simuliatorių, konferencijų patalpos, šaudykla ir kt. Ant pastato stogo įrengtas antstatas, poilsio zona terasoje bei dalį pastato energetinių poreikių tenkinanti saulės jėgainė. Pastato rūsys pertvarkytas į požeminę automobilių stovėjimo aikštelę. Taip pat buvo atnaujintos nusidėvėjusios pastato inžinerinės sistemos. Atlikus darbus pastato plotas padidėjo nuo 5,2 tūkst. kv. m iki 6,3 tūkst. kv. m.
„Mes keliame aukštus standartus sau ir jų laikomės. Mūsų pareigūnų atsidavimas, profesionalumas ir pagarba – pagrindiniai ginklai, kuriais apsiginklavę mes kasdien pradedame tarnybą. Tarnyba rūpinasi, kad kiekvienam pareigūnui būtų sudaromos galimybės ne tik dirbti įdomų darbą, bet ir gilinti profesines žinias, reikalingus įgūdžius, nuolat tobulėti pritaikant tarnybos tikslams inovatyvius sprendimus“, – kalbėjo Vadovybės apsaugos tarnybos direktorius Rymantas Mockevičius.
1972-ųjų statybos pastato rekonstrukcija nuo projektavimo iki pastato pridavimo buvo vykdoma pagal skaitmeninio modeliavimo (BIM) metodiką. Būtent tai leido pasiekti aukštesnę energetinio naudingumo klasę nei buvo planuota pradžioje. Rangos konkursą laimėjusi įmonė „Naresta“ vietoje A energetinio naudingumo klasės pasisiūlė pastatyti A+ klasės pastatą, kas nėra paprastas uždavinys, kuomet pastatas rekonstruojamas, o ne statomas nuo nulio.
BIM taikymas suteikia progą prisidėti prie darnios miesto plėtros, per kokybiškus ir ergonomiškus pastatus.
Mindaugas Sinkevičius, Turto banko generalinis direktorius
Negana to, UAB „Atamis“ parengtas rekonstrukcijos projektas jau pelnė pripažinimą – konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ paskelbtas geriausiu visuomeninių pastatų kategorijoje. Baigus pastato rekonstrukciją rangovo UAB „Naresta“ iniciatyva pastatas nuskenuotas 3D skeneriu ir parengtas modelis „Taip pastatyta“, kuris yra pirmasis „Taip pastatyta“ BIM modelis „3D Vilnius“ GIS platformoje.
„Įgyvendindami valstybės turto atnaujinimo projektus, ieškome tvarių sprendimų, siekiame mažinti neigiamą įtaką aplinkai. BIM taikymas suteikia progą prisidėti prie darnios miesto plėtros, per kokybiškus ir ergonomiškus pastatus. Palankūs šio projekto vertinimai, patvirtina, kad, pasitelkus projektuotojų ir rangovų profesionalumą, užsibrėžtus tikslus pavyko pasiekti“, – įsitikinęs Turto banko vadovas.
Pastato rekonstrukcija, prasidėjusi 2020-ųjų rudenį, buvo baigta šių metų pavasarį ir atsiėjo 10,7 mln. eurų (su PVM). Pastatas buvo rekonstruojamas įgyvendinant valstybės turto atnaujinimo programą, kuri finansuojama parduodant valstybės funkcijoms vykdyti nereikalingą nekilnojamąjį turtą. Pagal šią programą šiuo metu Turto bankas įgyvendina dar 7 valstybės turto atnaujinimo projektus, tarp jų – administracinio policijos pastato statybą Sietyno g., Vilniuje, dviejų ugniagesių gelbėtojų stočių Vilniuje ir Kaune rekonstrukcijas ir kt.