Turto bankas kuria hibridinio darbo valstybės institucijose prototipą

2023-02-27

Turto bankas nuo šiandien pradeda hibridinio darbo eksperimentą, kuris keičia ne tik įmonės darbo organizavimo principus, bet ir leidžia maksimaliai efektyviai išnaudoti užimamą plotą. Įmonė atsisakė vieno iš dviejų savo biurų sostinėje ir dabar užima net triskart mažesnį plotą, kuriame įrengta 60 proc. visų reikalingų darbo vietų. Jas darbuotojai, norintys dirbti biure, nuo šiol turės rezervuoti iš anksto.

„Skatiname mūsų klientus racionaliau naudoti darbui skirtą plotą, taigi ir patys turime tapti sektinu pavyzdžiu. Reaguodami į pandemijos nulemtus darbo rinkos pokyčius – darbuotojai itin palankiai vertina galimybę dirbti hibridiniu būdu, ir siekdami mūsų veiklos tikslų, pasiryžome įgyvendinti šį ambicingą projektą,“ – teigia Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Iki šiol Turto bankas Vilniuje buvo įsikūręs dvejose patalpose: Vilniaus g. 16 ir Kęstučio g. 45, kurių bendras plotas buvo 3,85 tūkst. kv. m. Apsisprendus darbą organizuoti hibridiniu būdu, nuspręsta atsisakyti Vilniaus senamiestyje esančių, daugiau nei 2,6 tūkst. kv. m ploto patalpų, – taigi įmonės užimamas plotas sumažėjo triskart – iki kiek daugiau nei 1,2 tūkst. kv. m. Vilniaus g. esančias patalpas planuojama išnuomoti.

Atnaujintame biure yra tik 60 proc. darbo vietų, taigi prieš vykstant į biurą nuo šiol Turto banko darbuotojams reikės rezervuoti darbo vietą. Tuo tikslu buvo įdiegta darbo vietų kontrolės ir rezervacijos sistema. Žinoma, išliks galimybė biure dirbti ir atvykus spontaniškai, tai galima bus padaryti prisijungus laisvoje darbo vietoje ar bendrose erdvėse, konferencijų, pasitarimų salėse ir kitur.

Įgyvendinus projektą, Turto banko Vilniaus biure pasiektas vienas mažiausių ploto efektyvumo rodiklių tarp valstybės įstaigų – 4,87 kv. m vienam darbuotojui. Primename, kad nuo šių metų sausio Finansų ministrės įsakymu patvirtintas ploto efektyvumo rodiklis yra 22 kv. m vienam darbuotojui, kai turto valdytojas yra Turto bankas. Iki tol galiojo 28 kv. m rodiklis vienam darbuotojui. Įmonės skaičiavimu, hibridinis darbas per artimiausią dešimtmetį valstybės įstaigoms leistų pasiekti 16 kv. m ploto efektyvumo rodiklį.

„Sėkmingai perėję prie hibridinio darbo, sukaupę patirtį ir rekomendacijas, galėsime jas teikti kitoms valstybės įstaigoms, padėti joms pereiti prie tokio darbo principo, o tai reikšmingai prisidėtų prie efektyvesnio valstybės turto panaudojimo,“ – tvirtina M. Sinkevičius.

Pastatas iš dalies apsirūpins energija

Hibridiniu būdu dirbti įmonė pradeda atnaujintame biure Vilniuje, Kęstučio gatvėje. Nors pastato konstrukcija išliko kabinetinė, tačiau po remonto nebeliko individualių kabinetų. Pastatas suskirstytas į keletą zonų, kiekviena priskirta konkrečiam departamentui. Prie kiekvienos iš zonų yra įrengti ekranai, kuriuose galima matyti laisvas ir užimtas darbo vietas ir jas rezervuoti. Pastate yra kelios pasitarimų salės ir vaikų kambarys, kuriame taip pat įrengtos dvi darbo vietos. Išskirtinis atributas bendrose darbo erdvėse – pokalbių kabinos.

Buvo atliktas ne tik pastato vidaus ir išorės remontas, pastatas pritaikytas individualių poreikių turintiems žmonėms, pakeista elektros ir kompiuterinių tinklų instaliacija, naujai įrengtos vėdinimo ir kondicionavimo, šildymo sistemos, pakeista apie 200 LED šviestuvų, bendrose erdvėse įrengta automatinio šviesos įjungimo ir išjungimo sistema.

Dar šiais metais ant Kęstučio g. 45 pastato stogo planuojama įrengti iki 30 kW galios saulės elektrinę, kuri kasmet pagamins apie 25,5 tūkst. kWh elektros per metus. Tuo tikslu buvo sustiprinta pastato stogo konstrukcija ir įrengta elektros instaliacija, o jau netrukus bus paskelbtas saulės elektrinės šiame objekte projekto parengimo, įrengimo ir priežiūros pirkimas. Ateityje taip pat planuojama šiame pastate įrengti energijos kaupimo baterijas.

Elektromobilių erai pasirengta

Atšilus orams bus baigti ir pastato aplinkos bei automobilių parkavimo aikštelės tvarkymo darbai. Joje – 35 vietos automobiliams. Taip pat įrengtos dvi elektromobilių įkrovimo stotelės, kurios vienu metu leis krauti keturis automobilius. Turto bankas nuo šiol taip pat turės elekromobilių parką, kurį planuojama plėsti.

Darbuotojai skatinami atvykti visuomeniniu transportu, dviračiais, paspirtukais, tad įrengtos jų saugojimo bei elektroninių paspirtukų įkrovimo vietos.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.

Augusto Didžgalvio nuotr.