Turto bankas sudarė sandorį su „POWER GROUP PROPERTY“dėl Vilniaus infekcinės ligoninės pardavimo

2021-08-25

Šiandien VĮ Turto bankas ir „POWER GROUP PROPERTY“, UAB pasirašė Vilniaus infekcinės ligoninės komplekso pirkimo-pardavimo sandorį, kurio vertė 12,1 mln. eurų.

Buvusi Vilniaus infekcinė ligoninė, esanti prestižiniame sostinės rajone Žvėryne, buvo parduota šių metų liepos 29 d. Turto banko organizuotame aukcione, kuriame varžėsi 8 dalyviai, aukciono nugalėtoja paskelbta bendrovė „POWER GROUP PROPERTY“, už objektą pasiūliusi didžiausią kainą.

„Labai džiaugiamės ne tiek dėl sėkmingo šio objekto pardavimo, kiek dėl to, kad gautos lėšos bus skirtos naujo itin reikšmingo pastato – Vilniaus universiteto Santaros klinikų Pediatrijos korpuso – statyboms. Šiame projekte mūsų įmonė dalyvauja kaip finansuotojas. Juolab džiugu, kad parduotas svarbus sostinei objektas perėjo į tvaraus verslo kūrėjų rankas. Tad tikimės, kad naujasis ligoninės komplekso šeimininkas jį tinkamai atnaujins ir prasmingai įveiklins, ir šis sandoris visoms pusėms suteiks visokeriopą naudą“, – teigia Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

„POWER GROUP PROPERTY yra mūsų šeimos nekilnojamojo turto valdymo bendrovė, valdanti „Teltonikos“ gamybinius ir biurų pastatus bei vystanti naujus projektus. Kaip tik šiuo metu pradėtas statyti naujas „Teltonikos“ biurų pastatas Saltoniškių 14, bei projektuojamas „Teltonikos High-Tech Hill“ biurų ir gamyklų kompleksas Liepkalnyje“, – sako TELTONIKA IoT GROUP, UAB direktorius Arvydas Paukštys.

Pasak jo, mintis sudalyvauti Vilniaus infekcinės ligoninės aukcione kilo pamačius, kad visos lėšos bus skirtos Vilniaus universiteto Santaros klinikų Pediatrijos korpuso statyboms.

„Manau, kad mūsų dalyvavimas bent jau keliais milijonais padidino aukciono kainą ir Pediatrijos korpusas galės būti greičiau užbaigtas. Suprantu, kad daugelis analitikų suklydo dėl kainos, bandydami paskaičiuoti grąžą tik kvadratiniais metrais ar daugiabučiais, nes ne viskas yra matuojama tik pinigais, yra dar ir emocija, kai, pavyzdžiui, aukcione perkate paveikslą, o lėšos keliauja kilniam tikslui“, – sako Arvydas Paukštys.

Jo teigimu, gražus parkas, šimtametės pušys labai tinka ramybei ir sveikatingumui vystyti, o unikali pastatų architektūra turėtų būti išsaugota, atnaujinti nusidėvėję elementai, pakeičiant stogų šiferį, sugrąžinti to laikmečio medžiagas ir pritaikyti šiuolaikiniams gyvenimo poreikiams. „Tikiuosi, neskubant, su architektų ir paveldo pagalba, pavyks nutapyti gražesnį šių pastatų vaizdą negu yra dabar“, – sako „Teltonikos“ vadovas.