Turto bankas siūlo iššūkį: suprojektuoti pirmąjį ministerijų miestelio pastatą

2023-04-17

Turto bankas skelbia atvirą kvietimą projektuotojų įmonėms, prisijungti prie dinaminės pirkimų sistemos, per kurią bus perkamas pirmojo ministerijų miestelio etapo projektavimas, kiti dideli projektavimo darbai. Dinaminė pirkimo sistema leidžia iš anksto patikrinti tiekėjų kvalifikaciją, todėl sutrumpėja viešųjų pirkimų terminai.

„Turto bankas vien projektavimo darbų šiais ir kitais metais ketina įsigyti už kelis milijonus eurų. Siekdami, kad procesai vyktų skaidriai, aiškiai, konkurencingai, tačiau ir greitai, plečiame dinamines pirkimų sistemas, kurios leidžia iš anksto patikrinti tiekėjų kvalifikaciją ir taip maždaug 1-2 mėn. sutrumpina pirkimų procesą“ – aiškina Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Pasak Turto banko vadovo, valstybės įmonė siekia pritraukti daugiau profesionalių projektuotojų, nes artimiausiu metu planuoja 11 naujų modernizavimo ir statybos projektų, tarp kurių yra naujo pastato Klaipėdos teismams statybos, Energetikos bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijų pastato Vilniuje modernizacija, I-ojo vadinamojo ministerijų miestelio etapo techninio remonto projekto parengimas.

Dinaminėje pirkimų sistemoje bet kuriuo metu gali užsiregistruoti visi kvalifikaciją atitinkantys tiekėjai, paskelbus pirkimą jiems išsiunčiamas kvietimas dalyvauti konkurse. Norint dalyvauti konkurse kas kartą nebereikia rengti dokumentų, įrodinėti kvalifikacijos. Tokioje pirkimų sistemoje dalyvaujantys tiekėjai tarpusavyje konkuruoja dėl kainos ir termino, nes kvalifikaciniai reikalavimai jau būna patikrinti ir patvirtinti.

„Rinkoje girdime itin didelį susidomėjimą administracinio kvartalo konversija. Pirmojo etapo, pastato A. Goštauto g. 11, projektiniai pasiūlymai jau baigiami rengti. Juos suderinus su ministerijomis, Turto bankas skelbs konkursą techniniam pastato kapitalinio remonto projektui parengti. Pirmojo etapo darbai turėtų būti baigti 2025 m.“, – sako M. Sinkevičius.

Turto bankas šiuo metu iš viso vykdo 32 atnaujinimo projektus, kurių bendra vertė siekia apie 150 mln. eurų.

Transformacijos pabaiga – 2028 m.

Vyriausybė yra įpareigojusi Turto banką pradėti administracinio kvartalo A. Goštauto gatvėje Vilniuje vystymą. Transformuotame kvartale įsikurs valstybės įstaigos, pirmieji pastatų aukštai bus atverti visuomenei, atsiras pėsčiųjų alėja, nauja aikštė ir skveras. Projektą planuojama baigti 2028-aisis, vertė sieks beveik 170 mln. eurų.

Turto banko atlikta analizė rodo, kad įgyvendinus Goštauto kvartalo projektą, kasmet pavyktų sutaupyti beveik 3 mln. eurų patalpų išlaikymo kaštų. Įstaigos ir ministerijos bendrai galėtų atsisakyti apie 26 tūkst. kv. m ploto, o vienam darbuotojui naujame komplekse vidutiniškai tektų 13,7 kv.m vietoje dabar tenkančių daugiau nei 20 kv. m.

Kvartalo transformacijos projektas pradedamas atlikus išsamią galimybių studiją, kurios metu analizuotas visas Turto banko valdomas valstybės administracinio turto portfelis. Taip pat parengta kvartalo transformacijos vizija, apimanti pastatų pritaikymą, naujų pastatų statybą ir buvusių Totorių kapinių įprasminimą.

Goštauto kvartalo transformacijos projektas suskaidytas į 6 įgyvendinimo etapus. 2025 m. ketinama užbaigti pirmąjį projekto etapą, Goštauto g. 11, pastato kapitalinį remontą. 1-ojo etapo vertė apie 16 mln. eurų. Įgyvendinus pastato remontą, jame įsikurtų trys ministerijos, o už jų dabartinių patalpų pardavimą tikimasi gauti apie 40 mln. eurų. Šios lėšos leistų toliau vystyti projektą.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.