A. Goštauto kvartalo konversija

Tarp A. Goštauto ir Lukiškių gatvių esantį pastatų kompleksą Vyriausybės sprendimu transformuosime į valstybės įstaigų kvartalą. Šiuo metu čia įveiklinti tik du pastatai iš keturių. Atnaujinus kvartalą ir sutvarkius jo teritoriją, čia planuojama perkelti valstybės įstaigas, kurios šiuo metu veikia neefektyviuose pastatuose Vilniaus mieste.

Tai išskirtinę istoriją turinti sostinės vieta, atspindinti Vilniaus, kaip multikultūrinio miesto veidą. Mūsų tikslas ne tik sukurti šiuolaikišką ir bendradarbiavimą skatinančią aplinką valstybės įstaigų darbuotojams, bet ir atverti šį kvartalą miestiečiams, kad jis taptų pilnaverte miesto dalimi: su pėsčiųjų alėja, aikšte, skveru ir visuomenei atviromis erdvėmis pastatų pirmuosiuose aukštuose.

Taip pat projektu siekiama atiduoti duoklę Lietuvos totorių bendruomenei, įamžinant šioje vietoje gyvenusios bendruomenės atminimą.

Projektas finansuojamas parduodant neefektyvų valstybės turtą, bei optimizuojant esamo turto valdymą.

Kviečiame susipažinti su tarptautiniame urbanistiniame-architektūriniame konkurse gautais šio kvartalo transformacijos pasiūlymais.

 

Projekto teritorija

2,7 ha teritorija kairiajame Neries krante

Projekto eiga

Kvartalo transformacijos projektas pradedamas atlikus išsamią galimybių studiją, kurios metu analizuotas visas Turto banko valdomas valstybės administracinio turto portfelis. Taip pat parengta kvartalo transformacijos vizija, apimanti pastatų pritaikymą, naujų pastatų statybą ir buvusių Totorių kapinių įprasminimą. Šis transformacijos projektas suskaidytas į 6 įgyvendinimo etapus.

Čia rasite svarbiausius projekto darbus, terminus ir datas.

Teritorijos reikšmė ir istorija

Šios teritorijos istorija prasideda gerokai iki šiandien čia stovinčių pastatų statybų. Lukiškių priemiestis, kuriame, manoma, dar XIV a. kūrėsi viena seniausių Lietuvos tautinių mažumų – totoriai, turėjo didelę įtaką Vilniaus miesto raidai. Iki pat XX a. Lukiškės buvo svarbus Vilniaus pramonės ir prekybos taškas.

Projekto partneriai