Aukcione parduodamas administracinis pastatas Vilniaus Senamiesčio pašonėje

2023-07-03
Nedidelis, ramioje, žalumos apsuptoje vietoje esantis, dviejų aukštų su pastoge pastatas puikiai tiktų grožio, sveikatinimo ar apgyvendinimo paslaugų verslui įsikurti.

Turto bankas paskelbė administracinio pastato Vilniaus Naujamiesčio rajone, Rožių alėjoje aukcioną. Žalumos apsuptyje, tarp Tauro kalno ir buvusio Petro Cvirkos skvero esantis objektas itin patrauklus komercinei veiklai vykdyti ar įsirengti biurą.

Rožių al. 4A, Vilniuje esantis dviejų aukštų su pastoge, 209 kv. m ploto pastatas, parduodamas kartu su 0,0244 ha ploto žemės sklypo dalimi. Statinys yra kieme, ramioje vietoje, žalumos apsuptyje, tačiau kartu patogiai pasiekiamas asmeniniu ar visuomeniniu transportu. Pradinė pardavimo kaina nustatyta nepriklausomo vertinimo metu – 660 tūkst. eurų.

„Pastatas yra unikalioje vietoje – vos kelios minutės pėsčiomis iki Vilniaus senamiesčio. Jaukioje, ramioje gatvelėje, apgaubtoje medžių žalumos, esantis pastatas puikiai galėtų tikti nedideliam grožio, sveikatinimo ar apgyvendinimo paslaugų verslui. Pastatas nėra kultūros paveldo objektas, patalpos – universalios ir lengvai pritaikomos įvairiai komercinei veiklai“, – įsitikinusi Guoda Gurauskaitė, Turto banko Pardavimų departamento direktorė.  

Šiame administraciniame pastate anksčiau veikė Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centras. Turto bankas pastatą perėmė 2020-ųjų gruodį, o Ekstremalių sveikatai situacijų centras perkeltas į Mindaugo g. 12, Vilniuje esančias jau suremontuotas patalpas.

Dalyvių registracija į šį aukcioną vyks rugpjūčio 2–4 dienomis, o pats aukcionas rugpjūčio 9–10 dienomis. Kaip ir kiti Turto banko organizuojami nekilnojamojo turto pardavimo aukcionai, šis taip pat vyks www.evarzytynes.lt sistemoje.

Aukcione gautos lėšos bus nukreiptos Turto banko įgyvendinamiems administracinio valstybės turto atnaujinimo projektams finansuoti. Šiuo metu Turto bankas vykdo net 32 valstybės nekilnojamojo turto atnaujinimo ir modernizacijos projektus, kurių bendra vertė siekia apie 150 mln. eurų.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.