Aukcione už 5,3 mln. eurų parduoti buvusios ligoninės pastatai Vilniuje

2023-06-20
Aukcione sėkmingai parduotas 1,5 tūkst. kv. metrų ploto dviejų pastatų bei 0,66 hektaro žemės sklypo kompleksas Žolyno g., Vilniuje

Turto bankas aukcione už 5,3 mln. eurų pardavė buvusios infekcinės ligoninės bei poliklinikos pastatus su žemės sklypu Antakalnyje, Žolyno g. Aukcione varžėsi 7 dalyviai, pradinė objekto kaina siekė 3,7 mln. eurų, kuri po varžymosi išaugo daugiau nei 1,6 mln. eurų.

1,5 tūkst. kv. metrų ploto dviejų pastatų bei 0,66 hektaro žemės sklypo Žolyno gatvėje aukcioną laimėjo juridinis asmuo, kuris viešai bus atskleidžiamas po sandorio sudarymo.

„Šis objektas patenka į intensyvaus užstatymo zoną, tačiau kartu yra labai žalioje miesto dalyje, šalia plyti Pavilnių regioninis parkas, o iš Žolyno gatvės galima patekti į Sapieginės pažintinį taką. Strategiškai patraukli vieta galėtų būti tinkama išskirtinio būsto projekto ar sveikatinimo bei gydymo objekto vystymui“, – sako Turto banko Pardavimų departamento direktorė Guoda Gurauskaitė.

Aukcione gautas lėšas Planuojama skirti Vilniaus universiteto Santaros klinikų Vaikų ligoninei.

Siūlys daugiau išskirtinių objektų

Turto bankas artimiausiu metu rinkai pasiūlys ir daugiau išskirtinių objektų. Vienoje seniausių Vilniaus senamiesčio gatvių už 1,071 mln. eurų parduodamos patalpos istoriniame Vaistinės name. Tai vienas pirmųjų Šv. Jono gatvėje atsiradusių mūrinių pastatų, išsaugojęs bėgančių laikmečių pėdsakus nuo pat ankstyvosios gotikos iki šių dienų. Registracija į šį aukcioną vyks liepos 24–26 dienomis, o pats aukcionas – liepos 30 – rugpjūčio 1 dienomis.

Turto bankas skelbs ir kitą išskirtinį aukcioną – bus siūloma įsigyti buvusios sovietinės armijos priešlėktuvinės gynybos dalinio teritoriją, iš viso 20 ha žemės sklypą Kalnėnuose, Vilniuje. Pradinė sklypo kaina – 15 mln. eurų. Sostinės Kalnėnų bendruomenei tai taip pat gera žinia – numatyta daugiau nei 4 ha valstybės žemės perduoti Vilniaus savivaldybei parkui įrengti.

Pakartotinai netrukus bus skelbiamas ir pačioje Vilniaus širdyje, visai šalia Katedros aikštės Žygimanto Liauksmino g. 4, esančių patalpų su dalimi žemės aukcionas. Turto bankas šį turtą perėmė iš Vilniaus teritorinių ligonių kasų. Bendras patalpų plotas daugiau nei 700 kv. m, jos turi atskirą įėjimą, išsidėsčiusios per du aukštus, kartu su patalpomis parduodama dalis neįrengtos palėpės. Objektas yra įtrauktas į nekilnojamųjų kultūros vertybių sąrašą.

Lėšos, gaunamos pardavus valstybės turtą, priklausomai nuo turto rūšies, patenka arba į valstybės biudžetą arba yra skiriamos modernizuoti senus, statyti naujus valstybei reikalingus statinius.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.