Baigta ugniagesių gelbėtojų stoties rekonstrukcija Vilniuje

Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-oji komanda, įsikūrusi R. Jankausko g. Vilniuje, jau kuris laikas džiaugiasi moderniu ir aukščiausius standartus atitinkančiu pastatu. Turto banko užsakymu įgyvendintas rekonstrukcijos projektas atsiėjo apie 3 mln. eurų ir buvo finansuojamas parduodant valstybės funkcijoms vykdyti nereikalingą turtą.


Pirmasis priešgaisrinis dalies depas (ugniagesių komanda) Karoliniškėse, R. Jankausko g. 2 (tuometėje Viesulo g.), buvo atidarytas prieš 40 metų – 1982 m. Taigi jubiliejų depas sutiko jau naujose patalpose.

„Pareigūnų aprūpinimas yra ir bus mūsų prioritetas. Pareigūnai ne tik bus labiau motyvuoti, turės šiuolaikiškas darbo sąlygas, bet ir visuomenė jausis saugiau – perdaryta ir atnaujinta pastato konstrukcija leidžia operatyviau reaguoti į įvykius“, – teigia vidaus reikalų ministrė Asta Bilotaitė.

Ankstesnis ugniagesių gelbėtojų pastatas buvo sujungtas su šalia esančiais pastatais. Rekonstrukcijos metu jis buvo atskirtas, o pats depas ir specialiai technikai laikyti pritaikytas garažas buvo sujungti, taip užtikrinant greitesnį reagavimą į iškvietimus.

Modernizacijos metu buvo įrengti nauji, apšiltinti pastatų fasadai, langai, durys, garažo stogas ir vartai. Pertvarkos leido pasiekti pastato B energinio efektyvumo klasę. Statinių viduje patalpos perplanuotos, pritaikant jas ugniagesiams, atliktas vidaus remontas – depe pastatytas antras aukštas, kuriame įrengtos tarnybinės ir poilsio patalpos. Patalpų plotas išaugo nuo 1,2 iki 1,55 tūkst. kv. m. Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-ojoje komandoje dirba 70 darbuotojų: 65 pareigūnai budintys pamainomis, pasiruošę likviduoti nelaimingus įvykius, ir 5 administracijos darbuotojai bei aptarnaujantis personalas.

„Šis pastatas yra pavyzdys, kaip per trumpą laiką gali pasikeisti ugniagesių darbo sąlygos. Labai tikiuosi, kad naudą pajus ne tik patys gelbėtojai, bet ir visuomenė – ugniagesių pagalba bus greitesnė ir dar labiau motyvuota“, – simbolinėje priešgaisrinio depo atidarymo ceremonijoje sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius.

Projekto metu buvo sutvarkyta ir infrastruktūra bei priešgaisrinio depo aplinka. Ugniagesiai gelbėtojai nuo šiol turi galimybę savo parengtį stiprinti trijose lauko mokomosiose aikštelėse, viena jų skirta sportinei veiklai. Automobilių stovėjimo aikštelėje įrengtos 54 vietos. Sutvarkytas sklypas yra apjuostas tvora.
„Šis projektas – efektyvaus valstybės turto valdymo pavyzdys. Seni, nugyventi pastatai buvo parduoti ir davė gyvenimą šiam moderniam, šiuolaikiškam, pareigūnų darbo specifiką atitinkančiam pastatui. Džiaugiuosi, kad taip galime prisidėti prie visuomenės saugumo,“ – sakė Mindaugas Sinkevičius, Turto banko generalinis direktorius.

Rekonstrukcijos darbus atliko bendrovė „Panevėžio statybos trestas“, techninę priežiūrą vykdė MB LEO.V, projektuotojai – UAB Šiltas Namas.

Visą laiką kol vyko rekonstrukcija Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-oji komanda tęsė darbą. Teritorijoje buvo įrengta laikina palapinė, kurioje buvo laikoma ugniagesių technika.

Apie Turto banką
Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik tikrai valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.