Bus organizuojamas Klaipėdos teismų pastato architektūrinis konkursas

Rugpjūtį planuojama paskelbti Klaipėdos teismų pastato, kuris iškils Kauno gatvėje, architektūrinį konkursą. Jį organizuoti patikėta Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijai, laimėjusiai Turto banko skelbtą viešąjį pirkimą.

Viešą konkursą laimėjusi Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija turės parengti architektūrinio konkurso sąlygas, pravesti konkursą, organizuoti projektų vertinimo komisijos darbą, viešą aptarimą, recenzentų darbą. Architektūrinio konkurso organizavimas kainuos 41,8 tūkst. eurų.

„Architektūrinio konkurso organizavimas patikėtas didelę patirtį šioje srityje turinčiai organizacijai. Konkursą tikimės paskelbti jau rugpjūčio mėnesį. Jei visos procedūros praeis sklandžiai, iki metų galo planuojame atrinkti konkurso nugalėtoją ir su juo pasirašyti projektavimo sutartį“, – tvirtina Mindaugas Sinkevičius, Turto banko generalinis direktorius.

Naujame pastate Kauno g. 8, Klaipėdoje įsikurs Klaipėdos apygardos teismas ir Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmai. Šiuo metu centrinėje miesto dalyje esančios teismų patalpos nepritaikytos jų veiklai, neatitinka saugumo reikalavimų, yra neefektyvios.

Naujasis pasatas bus iš dalies atviras visuomenei, su klientams patogiomis viešosiomis erdvėmis pastato viduje. Pastatas bus projektuojamas pasitelkiant BIM modeliavimą, kuris leidžia ženkliai sumažinti statinio projektavimo laiką ir tiksliau planuoti statybos sąnaudas.

Į BIM modelį įeina skaitmeninis statinio modelis, erdvinis jo sąryšis su aplinka, geografinė informacija, visi pastato architektūrinių, konstrukcinių ir inžinerinių sistemų sprendimai, elementų bei medžiagų kiekiai ir jų kokybiniai parametrai, tame tarpe energetiniai rodikliai. Toks modeliavimas leidžia projektuoti maksimaliai tvarius pastatus, surasti efektyviausius inžinerinius sprendimus, prognozuoti būsimas pastato eksploatavimo sąnaudas priklausomai nuo pasirinktų sprendinių.

Atrinkus projektuotojus ir parengus projektą bei gavus statybos leidimą, 2025-ųjų pradžioje bus skelbiamas rangos darbų konkursas ir pradedamos statybos. Projektas iš dalies bus finansuojamas pardavus dabar Klaipėdos teismų užimamus pastatus Herkaus Manto g. 26, 26A ir Galinio Pylimo g. 9. Už juos, remiantis Registrų centro įverčiais, būtų galima gauti apie 2 mln. eurų.

Turto banko siūlymui statyti naują Klaipėdos teismų pastatą sausio pabaigoje pritarė LR Vyriausybė.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.