Informacija apie Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos projektą 

2021-08-19

Vyriausybė patvirtino, anksčiau valstybės įmonės Turto banko skelbtą informaciją apie tai, kad nėra priimta jokio oficialaus sprendimo dėl Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos projekto. Tačiau, pasikeitus konferencinio turizmo rinkos situacijai bei išaugus projekto kainai, norima iš naujo įvertinti šio projekto vystymo galimybes bei kryptis. Kol kas Turto bankas nėra gavęs naujų pavedimų įvertinti kitas galimas šio objekto vystymo alternatyvas ir nėra tokių atlikęs. 

Svarstant galimas alternatyvas būtina atsižvelgti į tai, kad šis pastatas yra kultūros paveldo objektas. Taigi jis negali būti nugriautas, atvirkščiai turi būti saugomas. Antras svarbus aspektas yra tai, kad aplink Sporto rūmus yra Vilniaus žydų Šnipiškių senųjų kapinių teritorija. Derinant kongresų centro projektą su žydų bendruomenėmis ir organizacijomis vienas svarbiausių reikalavimų buvo tokiai vietai tinkamas, pagarbus elgesys bei žydų religines nuostatas atitinkantis teritorijos sutvarkymas.  

Šiuo metu yra baigtas ir patvirtintas Sporto rūmų rekonstrukcijos pritaikant juos konferencijų centro veiklai bei aplink esančios kapinių teritorijos sutvarkymo techninis projektas. Šiam projektui yra pritarusi Lietuvos žydų bendruomenė bei Europos žydų kapinių išsaugojimo komitetas.  

Iki bus apsispręsta dėl tolesnės projekto eigos ir įgyvendinimo alternatyvų, Turto bankas privalo pasirūpinti šiuo kultūros paveldo objektu ir užtikrinti, kad jo būklė neblogėtų. Todėl svarstoma galimybė atlikti būtinus pastato tvarkymo darbus.