Įvyko valstybei priklausančios AB „Vilniaus metrologijos centras“ aukcionas

2021-05-28

Penktadienį, gegužės 28 d., įvyko valstybės nekilnojamąjį turtą valdančio bei valstybei priklausančių įmonių privatizavimu besirūpinančio Turto banko organizuotas viešasis aukcionas, kurio metu pirkėjas už valstybei priklausančios akcinės bendrovės (AB) „Vilniaus metrologijos centras“ 100 proc. akcijų paketą pasiūlė 8,77 mln. Eur. Sandoris bus laikomas baigtu, kuomet jam pritars Privatizavimo komisija ir už akcijas į valstybės biudžetą bus pervesta visa suma.

Tai buvo pirmas viešas aukcionas, kurio metu ir parduotos šios įmonės akcijos, kurių pradinė kaina buvo 5,675 mln. Eur. Įmonės akcijų pardavimas sulaukė didelio susidomėjimo – dokumentų rinkinius įsigijo net 26 potencialūs pirkėjai. Paraiškas pateikė 3 potencialūs pirkėjai, o aukciono laimėtoju pripažintas aukciono dalyvis, pasiūlęs didžiausią – 8,77 mln. eurų kainą.

AB „Vilniaus metrologijos centras“ aptarnavimo centrai veikia Vilniuje, Kaune, Panevėžyje ir Šiauliuose, įmonėje dirba apie 100 darbuotojų. Bendrovė teikia akredituotas metrologijos prietaisų kalibravimo, bandymų ir kontrolės paslaugas bei užima ženklią šios rinkos dalį.

Įmonės kapitalas sudaro 3,45 mln. Eur. Bendrovės pajamos 2020 m. sudarė 3,5 mln. Eur. Turto bankas įmonę perėmė iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos 2019 m. liepos mėnesį.

Tai jau antros valstybei priklausančios įmonės privatizavimas šiais metais. Šių metų kovą buvo baigtas sandoris dėl 100 proc. UAB „Mašinų bandymo stotis“ akcijų. Jos už 1,365 mln. Eur buvo parduotos UAB „TS projektai“. Tuosyk įmonės įsigijimu domėjosi 12 investuotojų, keturi iš jų įsigijo įmonės veiklos dokumentų rinkinius. Už valstybei priklausančias įmones gautos lėšos pervedamos į valstybės biudžetą.