Kaune atidaryta rekonstruota gaisrinė

2022-10-21

Spalio 21 d. po Turto banko įgyvendintos rekonstrukcijos iškilmingai atidarytas Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos pastatas. 2,14 mln. eurų kainavusi rekonstrukcija buvo finansuojama iš lėšų, gautų pardavus valstybei nereikalingą turtą. Moderniose ir erdviose patalpose dirbs per 60 ugniagesių gelbėtojų.

Renginyje dalyvavusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pabrėžė, kad tinkamas ugniagesių aprūpinimas, atlyginimų didinimas ir motyvacinės sistemos stiprinimas išlieka ministerijos prioritetu.

„Tik profesionalumo ir operatyvumo gaisrui užgesinti neužtenka. Ugniagesiai gelbėtojai privalo būti aprūpinti šiuolaikiška įranga bei darbo priemonėmis, už šį atsakingą darbą jie taip pat turi gauti adekvatų atlygį. Ilgus metus priešgaisrinės saugos užtikrinimo sistemai buvo skiriamas nepakankamas finansavimas, o tai kainuoja žmonių gyvybes. Vidaus reikalų ministerija skiria ypatingą dėmesį gaisrų prevencijai. Užsibrėžėme tikslą, kad iki 2031 metų gaisruose žuvusiųjų skaičius būtų ne didesnis kaip 30 per metus ir toliau mažėtų“, – Kaune teigė ministrė A. Bilotaitė.

Kauno PGV 3-ioji komanda įsikūrusi pramoniniame Kauno rajone, kuriame daug didelių įmonių ir gaisro atžvilgiu pavojingų objektų. Pastatas prieš pusę amžiaus buvo statytas pagal sovietinį tipinį projektą ir nebeatitiko ugniagesių gelbėtojų poreikių, buvo energetiškai neefektyvus.

Projektuotojai UAB „Medstatyba“ iš esmės pakeitė buvusio pastato veidą ir vidų. Vykdant rekonstrukciją,  pastatas buvo atskirtas nuo gyvenamųjų namų, pristatytas administracinis pastatas ir ugniagesių laisvalaikio bei poilsio erdvė, kurioje įrengti dviviečiai poilsio kambariai, nauja sporto salė, persirengimo kambariai, dušai. Pastate suprojektuotos patalpos užtikrina operatyvų gaisrinės darbuotojų darbą. Pamainos patalpos įrengtos prie garažo, kad būtų kuo trumpesnis kelias iki gaisrinių automobilių. Patalpose girdima informavimo apie įvykius sistema, įrengti ryšių tinklai.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktorius Saulius Greičius džiaugėsi nauju pastatu, kuriame bus užtikrintos ne tik geresnės darbo ir poilsio sąlygos, čia dirbantiems ugniagesiams, bet ir galimybės mokytis, palaikyti fizinę formą: „Visa tai dar labiau prisideda prie saugumo ir kokybiškesnės paslaugos tiekimo“.

Rekonstrukcijos metu taip pat renovuoti garažai, inžinerinės ir komunalinės sistemos, įrengta rekuperacinė oro vėdinimo sistema, garaže – automobilių išmetamų dujų ištraukimo ir automobilių akumuliatorių krovimo sistemos, iš dalies rekonstruotas bokštas aukštalipių treniruotėms, sustiprintos esamos konstrukcijos. Modernus pastatas pasitarnaus komandai greitai ir sklandžiai reaguoti į iškvietimus.

Renginio metu vidaus reikalų ministrė taip pat įteikė apdovanojimus ir padėkas 11 ugniagesių gelbėtojų, gesinusių UAB „Žalvaris“ kilusį gaisrą. Būtent Kauno PGV 3-ioji komanda vasaros pabaigoje užgesino pavojingą gaisrą atliekų perdirbimo aikštelėje. Ši komanda atlieka specifinius ir sudėtingus gelbėjimo darbus ant vandens ir aukštyje, turi tam parengtus darbuotojus, specialias apsaugos ir darbo priemones bei techniką. Plačiau apie apdovanojimus galit skaityti čia.

Rekonstruotą pastatą pašventino kardinolas Sigitas Tamkevičius, šventėje grojo Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestras.

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos pastato rekonstrukcija buvo pradėta 2020 m. rugsėjį. Rangos darbus vykdė UAB „Statybos ritmas“, techninę priežiūrą – MB „LEO.V“.