Keisis Gedimino pr. veidas: ruošiamasi dar vieno pastato atnaujinimui

Turto bankas paskelbė pastato Vilniuje, Gedimino pr. 38, rangos ir projektavimo darbų viešąjį pirkimą. Pastatą ketinama iš esmės atnaujinti per dvejus su puse metų. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projektų valdymo agentūros parama.

Pagal šiuolaikinius standartus atnaujinus 10 tūkst. kv. m ploto administracinį pastatą  į jį sugrįš Energetikos bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, kurioms atsisakius dalies naudojamo ploto, papildomai pastate galės įsikurti Valstybės duomenų agentūra. Agentūros naudojamas valstybės pastatas Gedimino prospekte bus parduodamas. Preliminari šio pastato vertė – 14 mln. eurų.

„Jau parengti ir su Vilniaus miesto savivaldybe suderinti projektiniai pastato atnaujinimo pasiūlymai. Rangovą tikimės turėti 2024-ųjų trečiąjį ketvirtį, o projektą įgyvendinti iki 2026 metų pabaigos“, – teigia Ernestas Česokas, Turto banko laikinasis vadovas.

Trečdaliu mažesnis energijos suvartojimas

Gedimino pr. 38, Vilniuje esantis 9 aukštų administracinis pastatas statytas dar 1972 metais. Nuo Tauro kalno ir Lukiškių aikštės gerai matomas statinys, Turto banko Vilniuje valdomų pastatų portfelyje yra vienas energetiškai neefektyviausių, jo energetinio naudingumo klasė tesiekia F.

Modernizavus pastatą, ketinama pasiekti ne mažesnę nei A energetinio efektyvumo klasę, pastato energijos suvartojimas mažės bent trečdaliu, o metinė šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisija mažės beveik 17 tonų. Pastatas bus sertifikuotas pagal BREEAM standartą.

Atnaujinamas  pastatas labiausiai pasikeis viduje, tačiau pokyčiai matysis ir išorėje – pirmąjį aukštą numatoma atverti visuomenei – čia galėtų veikti kavinė ar būti organizuojama kitokia veikla. Taip pat atsirastų naujas įėjimas iš Gedimino prospekto pusės, kuris būtų pritaikytas individualių poreikių turintiems žmonėms.

Pastato akcentu taps centrinėje dalyje projektuojamas atriumas, kuris buvo numatytas dar pradiniame pastato projekte prieš 50 metų, tik naudotas kitai funkcijai. Aplink šią centrinę ir šviesią erdvę bus išdėstytos darbo ir poilsio zonos.

Iš viso bus sukurta 700 modernių darbo vietų.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra didinti statinių tvarumą, investuoti į atsinaujinančią energiją, mažinti energijos sąnaudas ir CO2 emisiją.