Mažeikiuose 5 valstybės įstaigos įsikurs atnaujintame pastate

Turto bankas pasirašė rangos sutartį su UAB „Statyra“ ir pradeda pastato, esančio Vasario 16-osios g. 4, Mažeikiuose remontą. Į daugiau nei 1,2 tūkst.  kv. m pastatą bus investuojama per 580 tūkst. eurų, čia įsikurs 5 valstybės įstaigos ir įmonės.

Įgyvendinus projektą ketinama sukurti 50 šiuolaikiškų darbo vietų, pastatą pritaikyti neįgaliųjų poreikiams, sukurti klientų aptarnavimo erdves. Vienam darbuotojui, pabaigus projektą, teks kiek daugiau nei 17 kv. m bendro ploto, o tai gerokai lenkia įstaigų plotui taikomus 22 kv. m normatyvus. Įgyvendinus projektą įstaigos Mažeikiuose atlaisvins 1,6 tūkst. kv. m neefektyviai naudoto ploto.

„Mažeikiai yra geras pavyzdys, kaip veikia Turto bankas. Siekiame įstaigas koncentruoti viename pastate, jį pritaikyti klientams ir sukurti šiuolaikiškas darbo sąlygas. Taip patogiau ir gyventojams – visas valstybės paslaugas mieste galima gauti vienoje vietoje“, – sako Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Atnaujintame pastate Mažeikiuose įsikurs penkios valstybės įstaigos: Valstybinė vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, Nacionalinė žemės tarnyba, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, VĮ Registrų centras.

Projektą ketinama įgyvendinti iki 2023 metų pabaigos.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.