Naujasis vadovybės apsaugos tarnybos biuras – pelnė apdovanojimą

2022-04-28

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdančios ir jo priežiūrą užtikrinančios valstybės įmonės Turto banko įgyvendinamas sostinėje, T. Ševčenkos g. 13 esančio pastato rekonstrukcijos projektas VšĮ „Skaitmeninės statybos“ organizuotame konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ buvo pripažintas laimėtoju visuomeninių pastatų kategorijoje.

Laimėjimą pelnė UAB „Atamis“ skaitmeninio modeliavimo būdu (BIM) parengtas pastato rekonstrukcijos projektas. Rangos darbus vykdo UAB „Naresta“. BIM metodu parengtas projektas užtikrina trumpesnį projektavimo ir derinimo laikotarpį, kas taupo lėšas ir laiką, taip pat išsaugoma visa su pastatu susijusi informacija, kuri vėliau naudojama pastato gyvavimu cikle. Būtent BIM leido šiuo atveju suprojektuoti aukštesnės energetinės naudingumo klasės pastatą nei to buvo reikalaujama pirkime (nuo A iki A+). Rangos stadijoje skaitmeninis modelis leidžia įvertinti įvairias situacijas, kas prisideda prie sklandesnių statybos darbų.

T. Ševčenkos g. 13, Vilniuje esančio pastato rekonstrukcijos 3D modelis

T. Ševčenkos gatvėje esančiame pastate šiuo metu jau vyksta baigiamieji darbai, pradedami rinkti baldai ir jau netrukus čia įsikurs naujakuriai – LR Vadovybės apsaugos tarnybos biuras.

T. Ševčenkos g. 13, Vilniuje pastatas rekonstrukcijos metu iš paukščio skrydžio

1972-aisiais metais statytas pastatas, kuriame anksčiau veikė Geologijos ir geografijos institutas, po rekonstrukcijos iš esmės pasikeitė. Suprojektuotas A+ energetinio naudingumo klasės 5 aukštų pastatas su požemine stovėjimo aikštele ir antstatu. Rekonstrukcijos metu, išlaikant laikančiąsias  konstrukcijas buvo demontuoti seni korpusai ir statomi nauji, numatytas nusileidimas į požeminį aukštą, pastatas pritaikytas žmonėms su negale, įrengtos administracinės patalpos, susitikimų kambariai, poilsio zona ir terasa ant pastato stogo, taip pat – specialios patalpos reikalingos tarnybos veiklai, pvz.: šaudykla, mokymų klasės, įslaptintos patalpos.

T. Ševčenkos g. 13, Vilniuje esančio pastato rekonstrukcijos vizualizacija

Tai jau antras Turto banko užsakymu vykdomas projektas pelnęs tokį apdovanojimą. Praėjusiais metais geriausiu BIM projektu visuomeninių pastatų kategorijoje pripažintas administracinio policijos pastato Sietyno g., Vilniuje naujos statybos projektas. Jo techninį projektą taip pat parengė UAB „Atamis“, rangos darbus vykdo UAB „Infes“.

Policijos administracinio pastato Sietyno g., Vilniuje vizualizacija