Nekilnojamojo turto vertei didinti –  medžių inventorizacija

2023-08-03

Turto bankas, siekdamas padidinti valstybės parduodamų objektų vertę, nuo šiol atliks medžių sklypuose vertinimus ir inventorizaciją. Taip siekiama potencialiems investuotojams atskleisti daugiau informacijos apie galimybes vystyti objektus, taip pat užtikrinti ir visuomenės interesą.

Pirmosios medžių inventorizacijos atliktos Vilniuje, Pasakų gatvėje parduodame objekte ir sklype Kalnėnuose, Rūkainių gatvėje, kurio pradinė kaina aukcione siekia 15 mln. eurų.

„Akylesnis vilniečiai jau galėjo pastebėti paženklintus medžius Turto banko valdomuose sklypuose. Skubame nuraminti gyventojus, šie medžiai nėra pažymėti kirtimui – priešingai – tai sužymėti ir inventorizuoti želdiniai“, – sako Turto banko Pardavimų departamento direktorė Guoda Gurauskaitė.

Pasak G. Gurauskaitės, inventorizuojant medžius siekiama dvigubos naudos – investuotojams iš anksto atskleisti galimybes, kad jie įsivertintų vietos augmeniją, o gyventojams taip pat suteikti tam tikro užtikrintumo, kad greta jų esantys augalai yra žinomi, pažymėti.

Medžių inventorizaciją Turto bankas jau kurį laiką atlieka vykdydamas modernizacijos projektus – t.y. rekonstruojant pastatus įvertinami sklype esantys želdiniai, medžiai. Modernizuojant pastatus, pagal galimybes, šalia jų taip pat gausinama ir augmenija.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.