Pagerintos darbo sąlygos 5000 valstybės institucijų darbuotojų

2021-01-25

Gerindamas darbo sąlygas viešojo sektoriaus darbuotojams, valstybės turtą valdanti ir jo priežiūra užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas per 2020-iuosius metus atliko daugiau nei 140 patalpų remonto darbų visoje Lietuvoje. Pokyčius pajautė ne tik institucijų darbuotojai, tačiau ir jų lankytojai: dalyje valstybei priklausančių pastatų įrengti ilgai laukti neįgaliųjų judėjimą palengvinantys keltuvai ir pandusai, sutvarkytas lauko apšvietimas, pastatų fasadai ir atlikti kiti darbai.

„Du iš trijų pastatų, kur veiklą vykdo valstybės institucijos, yra patenkinamos arba blogos būklės, o tai veikia ir darbo sąlygas bei darbuotojų motyvaciją, tad vienas iš Turto banko prioritetų yra gerinti darbo sąlygas dirbantiems valstybei. Nors ir pandemijos sąlygomis, tačiau per nepilnus metus pavyko prisidėti prie darbo sąlygų gerinimo apie 5000 viešojo sektoriaus darbuotojų“, – sako Mindaugas Sinkevičius, Turto banko generalinis direktorius.

Įvairiuose Lietuvos miestuose buvo atlikti tokių institucijų kaip Valstybinė mokesčių inspekcija, Nacionalinio bendrųjų funkcijų centro, Nacionalinė žemės tarnyba, Valstybinio studijų fondo, Viešųjų pirkimų tarnybos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, Lietuvos transporto saugos administracijos, Muitinės departamento ir kitų institucijų naudojamų patalpų ir pastatų remonto darbai.

Pasak Jolantos Motuzaitės, Nacionalinio bendrųjų funkcijų centro Teisės ir administravimo grupės vadovės, remontai buvo atlikti praktiškai visuose pastatuose, kur įsikūrę įstaigos padaliniai. „Labiausiai išskirčiau du objektus, kur reikšmingai pagerėjo darbo sąlygos. Atlikti remonto darbai sostinės Juozapavičiaus g. pagerino patalpų būklę taip, kad juose darbuotojai gali dirbti, o Panevėžyje iš sandėlio  patalpų virto normalios darbo vietomis”, – teigia ji.

Nacionalinės žemės tarnybos Bendrųjų reikalų departamento Turto valdymo skyriaus vedėja Inga Leinienė mini konkrečius atvejus apie pasikeitusias darbo sąlygas.

„Turto bankas ne kartą išsprendė mums kilusius rūpesčius dėl patalpų remonto.  Dar 2020 m. Turto banko darbuotojai atsakingai įgyvendino mūsų siekį kokybiškiau aptarnauti į  Klaipėdos rajono skyrių besikreipiančius asmenis. Skyriuje įrengta stiklinė pertvara ne tik sukūrė dalykišką ir patogią aplinką besikreipiantiems asmenims, bet ir žymiai pagerino darbuotojų darbo sąlygas“, sako J. Motuzaitė.

Iš viso per metus tiesiogiai atnaujinta daugiau nei 6 500 kv. m valstybei priklausančių patalpų, tai palietė 130 tūkst. kv. m pastatų. Juose padarytas vidaus patalpų remontas, sutvarkytos pastatų komunikacinės sistemos, tokios kaip priešgaisrinės, elektros, nuotekų. Modernizuoti šilumos punktai ir vėdinimo sistemos. Remontų metu sutvarkyti išorės fasadai, atnaujinti lietvamzdžiai, stogo konstrukcijos.

Bendra investicijų į pastatų atnaujinimą suma daro 3 mln. Eur. Lėšos skirtos iš valstybės investicijų programos, skirtos kovoti su ekonominiais COVID-19 sukeltais padariniais.