Panevėžyje už beveik 8 mln. eurų bus modernizuojamas „Sodros“ pastatas

Modernizacijai ruošiamas šiuo metu didžiausias Turto banko Panevėžyje valdomas pastatas. Augusto Didžgalvio nuotr.

Turto bankas pasirašė sutartį dėl Vasario 16-osios g. 60, Panevėžyje esančio pastato modernizacijos. Tai didžiausias šiuo metu Turto banko valdomas valstybės biurų pastatas mieste, jo modernizacija atsieis 7,8 mln. eurų. Šį Turto banko ir ES fondų lėšomis finansuojamą projektą ketinama įgyvendinti per pusantrų metų.

„Turto bankas yra pasitvirtinęs valstybei priklausančių administracinių pastatų modernizacijos planą ir nuosekliai jį įgyvendina. Modernizuojami pastatai esantys ne tik sostinėje, didžiuosiuose šalies miestuose, bet ir mažesniuose: Marijampolėje, Anykščiuose, Ignalinoje. Dabar modernizacijos programa startuoja ir Panevėžyje. Tokie dideli valstybės projektai regionuose yra nemenka injekcija vietiniams verslams, taip pat kuriantiems darbo vietas“, – teigia Laimonas Belickas, Turto banko valdybos pirmininkas.

Modernizacijai ruošiamas pastatas yra didžiausias iš šiuo metu Turto banko valdomų valstybės administracinių pastatų Panevėžyje. Jo bendras plotas siekia 6,65 tūkst. kv. m.

Planuojama atnaujinti visas pastato inžinerines sistemas, įrengti šiuolaikišką pastato vėdinimą, vėsinimo sistemą, sutvarkyti pastato elektros instaliaciją, įrengti šiuolaikišką LED apšvietimą, atnaujinti pastato elektroninių ryšių sistemą, apsauginę ir gaisrinę signalizaciją. Pastato viduje bus perplanuotos patalpas, atlikti vidaus patalpų remontai, atnaujinti darbo kabinetai, klientų aptarnavimo zona.  Pastatas bus pritaikytas neįgaliesiems, atitiks šiuolaikinius gaisrinės saugos reikalavimus, bus įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė.  

Tokie dideli valstybės projektai regionuose yra nemenka injekcija vietiniams verslams, taip pat kuriantiems darbo vietas.

Laimonas Belickas, Turto banko valdybos pirmininkas

Skaičiuojama, kad po modernizacijos, pastatas taps žymiai ekonomiškesnis, metinis energijos suvartojimas mažės bent trečdaliu, o energetinio efektyvumo klasė pagerės nuo dabartinės D iki B. Tuo pačiu mažės ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimai (53 tonomis per metus).

Modernizacijos darbai truks apie pusantrų metų nuo sutarties pasirašymo, taigi planuojama, kad bus baigti 2025 m. pirmą pusmetį.

Šiuo metu pastate veikiančios įstaigos – „Sodros“ padalinys, klientų aptarnavimo bei skambučių centras bei Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba – darbų metu bus perkeltos į kitas patalpas. „Sodros“ padalinys persikels į Senamiesčio g. 100, Panevėžyje esančias patalpas, o Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba laikinai dirbs kitame Turto banko valdomame pastate, Smetonos g. 19, Panevėžyje. Perkraustymo darbus organizuos rangos darbų konkursą laimėjusi įmonė.

„Palaikome glaudų ryšį tiek su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, tiek su „Sodros“ atstovais ir deriname veiksmus, kad būtų užtikrinta sklandi įstaigų veikla“, – teigia Inga Liutkevičiūtė, Turto banko Turto strategijos ir plėtros departamento direktorė. 

Projektas finansuojamas Turto banko ir ES fondų lėšomis, pagal 2021–2030 m. plėtros programos valdytojos LR Energetikos ministerijos energetikos plėtros programos pažangos priemonės Nr. 03-001-06-05-01 „Įgyvendinti energijos vartojimo efektyvumą didinančias priemones viešuosiuose centrinės valdžios pastatuose, individualiuose gyvenamuosiuose namuose ir įmonėse“ veiklą „Centrinės valdžios viešųjų pastatų atnaujinimas didinant energinį efektyvumą“. Jau pasirašyta sutartis su Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) dėl 3,1 mln. eurų subsidijos šiam projektui.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.