Paprastėja atsiskaitymai elektroninėse varžytinėse

2023-05-15

Nuo šiol Turto banko organizuojami aukcionai tampa draugiškesni naudotojams – Turto banko iniciatyva Registrų centras integravo atsiskaitymo modulį, kuris leis sumokėti garantinį įnašą, dalyvio mokestį neišeinant iš portalo. Iki šiol atsiskaitymas buvo gana sudėtingas ir nepatogus, reikėdavo pavedimus atlikti rankiniu būdu. Tikimasi, kad patobulinimai paskatins daugiau žmonių dalyvauti elektroniniuose Turto banko aukcionuose.

Atnaujinto portalo evarzytynes.lt atsiskaitymo modulis primins vartotojams įprastą elektroninę parduotuvę – paspaudus nuorodą visi norintys dalyvauti elektroniniame aukcione bus nukreipiami į mokėjimų iniciavimo paslaugą teikiantį finansų tarpininką ir galės iškarto atsiskaityti: sumokėti garantinį įnašą, aukciono dalyvio mokestį.

„Šio patobulinimo siekėme jau kurį laiką. Naujasis modulis ne tik taupo žmonių laiką ir daro portalą patogesnį, bet ir palengvina apskaitą Turto bankui, taupo laiką ir lėšas“, – sako valstybės įmonės Turto bankas Pardavimų departamento direktorė Guoda Gurauskaitė.

Sistema tobulinama nuolat

Nuo šių metų dviem paromis trumpinamas Turto banko ir savivaldybių organizuojamų elektroninių aukcionų laikas. Pakeitimus inicijavo Turto bankas, atsižvelgdamas į atliktą analizę ir klientų pastabas. Aukcionų viešinimo, informavimo apie juos laikas nesikeičia – trumpėja tik pats varžymasis. Atlikta analizė parodė, kad didžioji dalis dalyvių įprastai varžytis aukcionuose pradeda tik paskutinę parą, o iki tol lūkuriuoja.

Pernai, Registrų centras, bendradarbiaudamas su Turto banku, apribojo ir galimybę be saiko didinti kainą ir taip „gadinti“ viešus elektroninius aukcionus. Vien Turto bankas kasmet fiksuoja iki 10 atvejų, kai aukciono dalyviai itin daug padidino perkamo objekto kainą, o vėliau objektą įsigyti atsisakė.

Patobulinus e.varžytynių ir aukcionų sistemą, viešų aukcionų dalyviai vienu statymu objekto kainos negali didinti daugiau nei 10 kartų.

„Elektroninių aukcionų ir varžytynių paslauga kasmet vis populiarėja – auga skelbiamų ir įvykusių aukcionų kiekis, juose dėl parduodamo turto aktyviai besivaržančių dalyvių skaičius, taip pat valdomą turtą šiuo patogiu būdu realizuoti pageidaujančių įstaigų ir įmonių ratas. Šio inovatyvaus, patogaus ir skaidrumą užtikrinančio sprendimo tobulinimas ir atnaujinimas pagal rinkos dalyvių poreikius yra vienas iš už portalą atsakingo Registrų centro veiklos prioritetų“, – sako Registrų centro laikinai Asmenų informacinių sistemų departamento vadovo pareigas einantis Saulius Grudzinskas.

E. varžytynių ir aukcionų paslaugą Registrų centras teikia nuo 2013 metų. Nuo elektroninės paslaugos sukūrimo įvyko apie 26 tūkst. elektroninių varžytynių ir aukcionų, kuriuose turto parduota už maždaug 850 mln. eurų.

E. varžytynių ir aukcionų portalas leidžia gyventojams ir verslo subjektams nuotoliniu būdu dalyvauti antstolių ir nemokumo administratorių vykdomose elektroninėse varžytynėse ir valstybės, savivaldybių bei privataus sektoriaus turto pardavimo elektroniniuose aukcionuose. Besinaudojantys sukurtomis elektroninėmis paslaugomis gali aktyviai dalyvauti varžytynėse bei aukcionuose patirdami mažiausias sąnaudas.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybinė įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik tikrai valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m. administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.