Pasirašyta sutartis dėl Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato aikštelės statybos

2024-02-26

Valstybės turto atnaujinimo ir modernizacijos projektus vykdantis Turto bankas pasirašė sutartį su UAB „HSC Baltic“ dėl Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato antžeminės daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės statybų. Projektas bus finansuojamas lėšomis gautomis pardavus valstybei nereikalingą turtą, rangos darbų vertė – 6,2 mln. eurų.

Bendrovė „HSC Baltic“ laimėjo pateikusi mažiausios kainos pasiūlymą. Naujasis daugiaaukštės automobilių aikštelės priestatas Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijoskomisariato kieme, Kauno g. 6, pagal sutartį turėtų iškilti per metus. Visa pirkimo procedūra ir teismai su konkurso dalyviais užtruko daugiau nei pusantrų metų.

„Šis atvejis parodo, kaip sunku prognozuoti viešųjų pirkimų procesą, pakeliui net suformuota nauja teisinė praktika.  Tikimės, kad konkursą laimėjusi bendrovė laikysis įsipareigojimų ir objektą pastatys per metus, kaip ir sutarta. Šio užtrukusio projekto priežiūrai ir savalaikiam užbaigimui skirsime ypatingą dėmesį“, – sako Turto banko laikinasis vadovas Ernestas Česokas.  

Pagal projektą komisariato kieme numatyta pastatyti keturių aukštų automobilių aikštelę, kuri bus skirta darbuotojų automobiliams. Iš kiekvieno aikštelės aukšto bus įrengti įėjimai į komisariato pastatą

Bendras automobilių aikštelės plotas beveik 5 237 kv. m. Viso numatytos 205 vietos automobiliams: požeminėje aikštelėje po pastatu – 36 vietos, pirmame, antrame ir trečiame aukštuose – po 42 vietas, ketvirtame – 43. Kiekviename aukšte planuojama įrengti po 3 vietas pritaikytas elektromobiliams, iš viso – 15 vietų. Pirmame aukšte taip pat bus įrengtos 8 vietos skirtos specialiųjų poreikių turinčių žmonių automobiliams. Taip pat suprojektuota 20 vietų dviračiams ir motociklams.

Daugiaaukštės aikštelės ir policijos komisariato pašonėje iškils ir Klaipėdos teismų pastatas, šiuo metu vertinami Turto banko rengto architektūrinio konkurso darbai.

Apie Turto banką

Turto bankas  –  tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik tikrai valstybės veiklai reikalingus pastatus.  Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.