Pasirašyta sutartis dėl policijos pastato Vilniuje statybos

2021-12-30

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas ir bendrovė „Infes“ pasirašė sutartį dėl modernaus policijos administracinio pastato statybos darbų. Sutartimi numatytų rangos darbų vertė 14,34 mln. eurų įskaitant pridėtinės vertės mokestį.

„Tai išskirtinis ir didžiausios apimties projektas iš visų Turto banko planuojamų įgyvendinti 2022–2023 metais. Įgyvendinus šį projektą, bus sukurtos modernios, šiuolaikiškos darbo sąlygos daugiau nei pusei tūkstančio policijos pareigūnų. Tai vienas svarbiausių mūsų tikslų – gerinti darbo sąlygas viešojo sektoriaus darbuotojams, kartu prisidedant prie aukštesnės teikiamų paslaugų kokybės visuomenei“, – sako Inga Liutkevičiūtė, Turto banko Turto strategijos ir plėtros departamento direktorė.

Projektas bus pradėtas įgyvendinti iškart pasirašius sutartį, o naujasis pastatas turėtų iškilti per 15 mėnesių. Iš viso Turto banko paskelbtame rangos konkurse buvo gauti 6 įmonių pasiūlymai, iš kurių geriausią pateikė bendrovė „Infes“. Ši įmonė yra įgyvendinusi jau ne vieną išskirtinį projektą: Lietuvos Nacionalinio dramos teatro, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro, Sporto rūmų Naujojoje Akmenėje rekonstrukcijų darbus, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus naujos statybos projektą ir kt.

Tai vienas pirmųjų Turto banko projektų, kuris suprojektuotas skaitmeninio modeliavimo būdu (BIM). Tad ir projektas bus įgyvendinamas taikant BIM metodą. „Mūsų patirtis ir kvalifikacija leidžia taikyti BIM metodus ir įgyvendinti specialiosios paskirties pastato statybos reikalavimus, tad džiaugiamės galėdami prisidėti prie šio pripažinimą jau pelniusio naujos statybos projekto“, – teigia bendrovės „Infes“ generalinis direktorius Arvydas Markevičius.

BIM metodu parengtas techninis projektas užtikrina trumpesnį projektavimo ir derinimo laikotarpį, kas taupo lėšas ir laiką, taip pat išsaugoma visa su pastatu susijusi informacija, kuri vėliau bus naudojama pastato gyvavimo cikle. Rangos darbų metu skaitmeninis modelis užtikrina sklandų ir tikslų bendravimą tarp rangovo, projektuotojo ir užsakovo, o tai leidžia sklandžiau ir greičiau vykdyti darbus.

Kaip jau skelbta anksčiau, šio objekto techninis projektas, kurį parengė UAB „Atamis“, VšĮ „Skaitmeninės statybos“ organizuotame konkurse „Lietuvos BIM projektai 2021“ šių metų balandį buvo pripažintas laimėtoju visuomeninių pastatų kategorijoje.

Projektas išsiskiria iš kitų Turto banko projektų ir tuo, kad vykdomas nuo nulio – jo metu bus pastatytas visiškai naujas, modernus, beveik 10 tūkst. kv. m ploto pastatas, iš dalies pats save aprūpinantis elektros energija – ant stogo planuojama įrengti saulės jėgainę.

„Tikimės, kad visi darbai vyks sklandžiai, be trukdžių ir projektas bus įgyvendintas laiku, o darbuotojai turės ne tik patogias, bet ir modernias darbo vietas“, – viliasi Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas. Naujajame pastate bus sukurta net 560 šiuolaikinius reikalavimus atitinkančių darbo vietų, jame įsikurs Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Policijos departamento prie LR Vidaus reikalų ministerijos padaliniai.

Pastatą sudarys 5,3 tūkst. kv. m A++ energetinės klasės administracinė dalis su specialios paskirties patalpomis bei dviejų lygių 4,5 tūkst. kv. m ploto požeminė automobilių aikštelė. Taip pat bus sutvarkyta transporto infrastruktūra 300 m ilgio Sietyno gatvės atkarpoje: įrengta dviejų juostų važiuojamoji dalis, dviračių bei pėsčiųjų takai.

Projektas finansuojamas parduodant nenaudojamas policijos patalpas ir pastatus. Tarp tokių šiais metais aukcione už 1,57 mln. eurų parduotas buvęs Vilniaus rajono policijos komisariato pastatas, esantis Herkaus Manto g. 4, Vilniuje.