Patvirtinta 7,3 mln. eurų investicija į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pastato atnaujinimą

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pastatas Gynėjų g. 6, Vilnius

Turto bankas iki 2027 metų atnaujins Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pastatą Vilniuje, Gynėjų g. 6. Projektui numatyta skirti 7,3 mln. eurų, atnaujinus pastatą jo tolimesne priežiūra rūpinsis Turto bankas.

Beveik 4 tūkst. kv. metrų administracinės paskirties pastatas Vilniaus centre statytas 1965 metais, skirtas konkrečiai teismų veiklai. Atnaujinus LAT pastatą bus ne tik pagerintos sąlygos teismo darbuotojams, teisėjams, bet ir sumažinti teismo išlaikymo kaštai didinant energinį pastato efektyvumą, gerinant išplanavimą.

„Šis projektas yra mūsų įsipareigojimas teisingumo sistemai, užtikrinant, kad teisėjai ir teismo darbuotojai dirbtų tinkamomis sąlygomis“, – sako Turto banko valdybos, priėmusios sprendimą investuoti į projektą, pirmininkas Laimonas Belickas.

LAT pastate iš viso šiuo metu dirba beveik 140 teismo darbuotojų. Baigus projektą, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas taps Turto banko klientu.

„Tikslas – sukurti šiuolaikiškas darbo vietas teismo tarnautojams ir teisėjams, į seną pastatą integruoti tvarius sprendimus. Taip pat teismo administracijai nebereikės rūpintis pastato priežiūra ir laiką klientai galės nukreipti tiesioginėms funkcijoms atlikti“, – teigia laikinasis Turto banko vadovas Ernestas Česokas.

LAT pastato atnaujinimą ketinama baigti 2027 m.

Turto bankas praėjusiais metais jau yra atnaujinęs dalį teismams skirtų pastatų Vilniuje, investuodamas 2,5 milijono eurų. Į naują Klaipėdos teismų pastato statybą planuojama investuoti 10 milijonų eurų, šiuo metu vyksta šio pastato architektūrinis konkursas.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra didinti statinių tvarumą, investuoti į atsinaujinančią energiją, mažinti energijos sąnaudas ir CO2 emisiją.