Pradėtas teisėsaugos tyrimas dėl Turto banko kreipimosi

2023-03-24

Vilniaus apygardos prokuratūra nurodė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Turo banko pateiktos informacijos. Turto bankas teisėsaugos prašė įvertinti vieną įvykusį aukcioną, kurio metu aukciono dalyviui galėjo būti daromas spaudimas, siūloma susitarti ir nesivaržyti įsigyjant valstybei priklausantį turtą.

Vasario mėnesį vykusiame aukcione Turto bankas pardavinėjo buto dalį Vilniaus r. Jau įvykus aukcionui į valstybės įmonę kreipėsi aukciono dalyvis, pranešdamas apie galimai patirtą spaudimą prieš aukcioną. Į turto apžiūrą atvykęs asmuo galimai iš kaimynų sužinojo būsto nuomininko kontaktus ir vėliau šiam siūlė atitinkamą sumą pinigų, jog šis nesivaržytų aukcione. Buvo siūlomas ir kitas būdas „susitarti“: reikalauta, kad nuomininkas sumokėtų 1000 eurų, jog interesantas nekeltų kainos ir aukcione nesivaržytų.

Įvertinusi informaciją prokuratūra nurodė pradėti tyrimą dėl pasikėsinimo padaryti nusikalstamą veiką ir sukčiavimo.

„Dėkojame pranešėjui, kad nepabūgo ir kreipėsi į Turto banką. Šiuo atveju kalbame ne tik apie galimai nukentėjusį asmenį, bet ir apie žalą valstybei, kai galimai neteisėtais būdais buvo bandoma riboti konkurenciją atvirame elektroniniame aukcione. Sveikiname principingą prokurorų požiūrį ir užtikriname, kad tokie atvejai nebus toleruojami“, – teigia Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Turto bankas ketina inicijuoti teisės aktų pakeitimus, siūlydamas įstatymuose numatyti galimybę iš aukcionų eliminuoti asmenis ar įmones, jei būtų nustatyta, kad šios darė kokį nors poveikį kitiems valstybės organizuojamų aukcionų dalyviams.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.