Prie Turto banko valdomų pastatų šiemet atsiras per pusšimtį elektromobilių įkrovimo stotelių

2023-08-10

Jau netrukus bus pradėti 11 elektromobilių įkrovimo stotelių montavimo darbai prie šiuo metu modernizuojamų Turto banko valdomų valstybės institucijų pastatų. Iš viso iki metų galo planuojama sumontuoti daugiau nei pusšimtį stotelių visoje šalyje.

Prioritetas teikiamas 11-kai šiuo metu modernizuojamų pastatų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Marijampolėje, Ignalinoje ir Anykščiuose. Siekiama, kad modernizuojami pastatai taptų maksimaliai efektyvūs ir patogūs juose veikiančioms įstaigoms bei jų klientams. Prie jų bus įrengtos elektromobilių įkrovimo stotelės, o ten kur leidžia galimybės – saulės elektrinės ant stogų. Šiuo metu baigiamos pirkimo procedūros ir artimiausiu metu bus pasirašyta sutartis su nugalėtoju dėl elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimo ir nuomos.

„Toliau prioritetą teikiame įstaigoms, kurios išsakė poreikį, kad joms reikalingos elektromobilių įkrovimo stotelės. Taigi šį mėnesį planuojame paskelbti kvietimus teikti paraiškas dar dėl daugiau nei 40 stotelių visoje šalyje įrengimo. Visos šios stotelės turėtų būti sumontuotos iki šių metų galo“, – skaičiuoja Mindaugas Sinkevičius, Turto banko generalinis direktorius.

Stotelės bus skirtos naudotis tik Turto banko klientams, kurie turės mokėti tik už sunaudojamą elektrą, tačiau stotelių įrengimo bei priežiūros išlaidos klientams nebus priskiriamos. Elektromobilių įkrovimo stoteles paslaugos tiekėjai sumontuos, įrengs ir išnuomos Turto bankui 60 mėnesių (įskaitant visą reikalingą priežiūrą ir aptarnavimą).

„Rudenį tęsime pokalbius su rinkos dalyviais dėl kitų bendradarbiavimo formų bei viešai prieinamų stotelių įrengimo galimybių. Taip pat esame pasirengę pasinaudoti ES paramos galimybėmis, jei būtų paskelbtas kvietimas teikti tokius projektus“, – tvirtina M. Sinkevičius.  

Elektromobilių įkrovimo stotelių projektavimo, montavimo ir nuomos paslaugų pirkimas vyksta per tam tikslui sukurtą dinaminę pirkimų sistemą. Todėl visos įmonės, teikiančios šias paslaugas gali registruotis ir, jei atitinka kriterijus, teikti pasiūlymus, kai paskelbiamas kvietimas. 

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.