Radviliškyje planuojamas atnaujinti administracinis pastatas taps draugiškesnis darbuotojams ir aplinkai

Turto bankas iki 2026 metų atnaujins Radviliškyje, V. Kudirkos g. 3, esantį administracinės paskirties pastatą su šalia stūksančiais pagalbiniais statiniais ir garažu. Projektui numatyta skirti beveik 1,2 mln. eurų. Dalį skiriamų lėšų, daugiau nei 500 tūkst. eurų, sudarys Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) subsidija.

Beveik 740 kv. metrų ploto administracinės paskirties pastatas Radviliškio centre pastatytas 1958 metais ir yra seniausias Turto banko valdomas tokio tipo statinys mieste. Per beveik 7 dešimtis eksploatacijos metų pastatas nusidėvėjo ir nebeatitinka keliamų energinio efektyvumo ir funkcionalumo standartų. 

„Mūsų tikslas – kurti šiuolaikiškas ir patogias darbo sąlygas, pasitelkiant inovatyviausius ir tai vietai tinkamiausius techninius sprendimus. Nesvarbu, pastatas yra didmiestyje ar mažesniame Lietuvos mieste, siekiame, kad pastatai išlaikytų aukštą funkcionalumo ir efektyvumo kartelę. Per ateinančius 4 metus projektų įgyvendinimui visoje šalyje esame numatę 300 mln. eurų“, – sako laikinasis Turto banko vadovas Ernestas Česokas.

Šiuo metu pastate, kuriame įsikūrę Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) ir Užimtumo tarnybos filialai, dirba 31 tarnautojas. Baigus atnaujinimo darbus, pastate savo funkcijas patogiai galės atlikti mažiausiai 50 darbuotojų. Pastato išorėje įrengus laiptinę ir liftą, erdvėmis bus paprasčiau naudotis ir judėjimo negalią turintiems asmenims. Įgyvendinus atnaujinimo projektą pagerės bendras pastato naudojamų patalpų efektyvumo rodiklis, nuo dabar esančio beveik 23 kv. metrų iki 15 kv. metrų darbo vietai. 

Komfortą įstaigų darbuotojams padės užtikrinti inovatyvi šildymo, vėsinimo ir rekuperacijos sistema. Stogo ir sienų apšiltinimas bei nauji langai leis nešvaistyti energijos ir pakels statinio efektyvumo lygį. Pritaikytų pažangių techninių sprendimų dėka bus ne tik bent trečdaliu sumažintas pirminės energijos suvartojimas, bet ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos. 

Planuojant atnaujinimo darbus, neapsiribojama vien statinio vidumi ir fasadu. Didelis dėmesys skiriamas ir aplinkinės infrastruktūros sukūrimui. Planuojama ant V. Kudirkos g. 3 esančio pastato stogo sumontuoti elektros jėgainę, o šalia namo – įrengti vietas elektromobilių įkrovimui.

Turto bankas šiuo metu mieste valdo 4 administracinės paskirties pastatus. Pagal parengtą ilgalaikį  Radviliškio miesto efektyvaus turto valdymo planą, ateityje numatoma valdyti du administracinės paskirties pastatus, esančius Dariaus ir Girėno g. 32, ir V. Kudirkos g. 3. Taip nekilnojamojo turto valdymas taps efektyvesnis, o lėšos, gautos už nevaldytinų turtų pardavimus, kurios preliminariais skaičiavimais siektų 100 tūkst. eurų, bus skiriamos kitiems atnaujinimo projektams. 

Per 2023 m. Turto bankas pastatų energinio efektyvumo priemonėms iš viso skyrė 3 mln. eurų, remontams – 6,3 mln. eurų. Buvo suremontuota 19,8 tūkst. kv. m ploto. 

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra didinti statinių tvarumą, investuoti į atsinaujinančią energiją, mažinti energijos sąnaudas ir CO2 emisiją.