Rekordinė aukcionų savaitė valstybės sąskaitą papildys 7,5 mln. eurų

2022-09-20

Praėjusią savaitę, Turto banko organizuotų aukcionų metu, parduota įvairaus valstybei nereikalingo turto net už 7,56 mln. eurų. Pagal įplaukas tai buvo sėkmingiausia savaitė šiais metais.  

Didžiausios įtakos tokiam rezultatui turėjo sėkmingai įvykęs gydyklos komplekso su žemės sklypu, esančio Vilniuje, P. Širvio gatvėje, aukcionas. Už šį objektą pasiūlyta 5,62 mln. eurų, aukcione varžėsi trys dalyviai, statymus pradėję likus vos kelioms minutėms iki aukciono pabaigos Pagal dalyvių skaičių daugiausia dėmesio sulaukė L. Zamenhofo g. 5, Kaune esantis istorinis pastatas. Dėl jo varžėsi net 16 aukciono dalyvių, o pastatas parduotas už 382 tūkst. eurų.

Preliminariai skaičiuojama, kad trečiąjį šių metų ketvirtį Turto banko nekilnojamojo turto pardavimo įplaukos sudarys apie 13 mln. eurų.

„Kaip ir prognozavome, antrąjį šių metų pusmetį, paskelbus didelės vertės turtų aukcionus ir sėkmingai juos parduodant, ėmė augti ir pardavimų įplaukos. Dalis lėšų pateks tiesiogiai į biudžetą, kita dalis bus skirta valstybei reikalingų objektų atnaujinimui ir statybai, pavyzdžiui vaikų gydymo skyriui Vilniuje, Santarose“, – sako Guoda Gurauskaitė, Turto banko Pardavimų departamento vadovė. 

Tarp įspūdingiausių praėjusios savaitės kainos kilimų buvo objektas Pakruojyje, kur sublokuotas garažas su dalimi žemės sklypo parduotas už penkiskart didesnę kainą, nei pradinė. Dėl šio objekto varžėsi taip pat nemenkas būrys dalyvių – net 9, o kaina kilo nuo 2 811 eurų iki 14 tūkst. eurų. Labai didelio susidomėjimo sulaukė ir objektas Mažeikiuose. Buvę Registrų centro patalpos parduotos už 251 tūkst. eurų – beveik triskart daugiau nei buvo nustatyta pradinė 84,1 tūkst. eurų kaina. Dėl šio objekto varžėsi net 8 dalyviai.

Preliminariai skaičiuojama, kad trečiąjį šių metų ketvirtį Turto banko nekilnojamojo turto pardavimo įplaukos sudarys apie 13 mln. eurų, t.y. šiek tiek daugiau, nei buvo gauta per visą pirmąjį šių metų pusmetį (12,5 mln. eurų). Tarp didelės vertės liepą–rugsėjį jau parduotų turtų yra sėkmingai įvykęs administracinio pastato Suvalkų g., Vilniuje aukcionas, objektas parduotas už 2,86 mln. eurų; taip pat administracinio pastato Klaipėdoje, Priestočio g. aukcionas, objektas parduotas už 710 tūkst. eurų; pastatų komplekso su žemės sklypu Vilniaus senamiestyje, Didžiojoje g. aukcionas, šis išskirtinis turtas parduotas už 4,6 mln. eurų.

Iki metų pabaigos dar planuojama paskelbti ne vieno didelės vertės objekto aukcionus, tarp jų pastatų komplekso su 19 ha žemės sklypu, Rukainių g. 119, Vilniuje, poilsio paskirties pastato su žemės sklypu, Žvejų g. 15, Palangoje, gydymo ir administracinių patalpų su pastoge ir žemės sklypo dalimi, Žygimanto Liauksmino g. 4, Vilniuje, administracinių patalpų Kauno g. 1A, Vilniuje, poliklinikos pastatų komplekso, Žolyno g. 12, Vilniuje.

Pakartotinai jau paskelbti ar bus skelbiami šių didesnės vertės objektų aukcionai: Prūsų g., Vilniuje esančių parduotuvės patalpų; įspūdingoje Vilniaus vietoje, Pasakų g. 3C, esančio poilsio paskirties pastato su žemės sklypu; bibliotekos su žemės sklypu, H. Manto g. 45, Klaipėdoje; Parko g. esančio Vilniaus psichiatrijos ligoninės statinių komplekso ketvirtojo korpuso ir kt.

Turto bankas  yra valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik tikrai valstybės veiklai reikalingus pastatus.  Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.

Daugiausiai dėmesio sulaukę praėjusios savaitės objektai (iš kairės) P. Širvio g., Vilniuje, L. Zamenhofo g., Kaune ir Laisvės g., Mažeikiuose.
Laukiamiausi dar šiais metais planuojami paskelbti aukcionai (iš kairės) Žvejų g., Palangoje, Pasakų g. ir Ž. Liauksmino g. Vilniuje.