Rekordinės „Laiptynės 2024“: 138 tarnautojų komandos ir kone milijardas nueitų žingsnių

2024-06-04

Valstybės tarnautojai su kaupu įveikė Turto banko, Sveikatos apsaugos ir Aplinkos ministerijų mestą iššūkį. Gegužės mėnesį vykusi akcija „Laiptynės 2024“ pažymėta kone 700 tūkst. valstybės tarnautojų nueitų kilometrų t. y. beveik 1 mlrd. žingsnių. Šiųmetėje akcijoje dalyvavo rekordinis skaičius įstaigų – 138 komandos iš visos Lietuvos.

Tradicija tampanti akcija valstybės tarnautojus skatino ne tik varžytis tarpusavyje, bet ir  priminė apie judėjimo svarbą fizinei ir emocinei sveikatai.

Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė pažymi, kad tokios akcijos yra puikus pavyzdys, kaip galima suderinti pramogą ir sveikus įpročius.

„Šių metų rezultatas nuteikia itin pozityviai. Į akciją įsitraukė dar daugiau įstaigų, o tai reiškia, kad geras pavyzdys plinta žaibiškai. Laiptynės prideda papildomos motyvacijos ir verčia permąstyti savo judėjimo pasirinkimus. Statistika rodo, kad daugiau nei pusė lietuvių juda per mažai ir skiria nepakankamai dėmesio fizinei ir emocinei sveikatai. Kartu įrodėme, kad galime ne tik pasirinkti sveikesnį judėjimo būdą, bet ir įveikti įspūdingus atstumus“, – rezultatais džiaugiasi J. Grebenkovienė.

Judėjimas pėsčiomis prisideda ne tik prie geresnės savijautos, bet ir tausoja aplinką. Automobilius į batus ir batelius išmainę valstybės tarnautojai į aplinką išleido 124 tūkst. kg mažiau CO2 nei tai būtų padarę su taršiomis judėjimo priemonėmis.

Aplinkos ministerijos kanclerė Laura Masiliauskaitė pažymi, kad viena iš daugiausiai energijos sunaudojančių priemonių yra liftai. Todėl judėjimas pėsčiomis ir atsisakymas judėti liftu ne tik prisideda prie gamtos tausojimo, bet ir padeda mažinti išlaidas.

„Džiaugiamės, kad vis daugiau žmonių prisijungia ir pasirenka vaikščiojimą bei lipimą laiptais. Kviečiame, kad tai taptų mūsų visų kasdienybe. Taip mažais žingsneliais kuriame didelį pokytį, kuris daro įtaką orui, kuriuo kvėpuosime ir aplinkai, kuri mus supa ir džiugina“, – sako L. Masiliauskaitė.

Tradicinės akcijos dalyvių žingsnius padėjo skaičiuoti „walk15“ programėlė. Beveik 4,5 tūkst. tarnautojų nueitų žingsnių užtektų net 20 kartų apjuosti Žemės rutulį.

„Šiemet pastebimai pasipildė ne tik dalyvių gretos, bet ir partnerių sąrašas. Ministerijos pačios dalyvavo akcijoje ir prisidėjo, kad apie šį iššūkį išgirstų kuo daugiau biudžetinių įstaigų. Galima sakyti, kad visi dalyviai yra nugalėtojai – vieni įveikė savo užsibrėžtus tikslus, o kiti vedė savo komandą į aukštumas“, – sako Turto banko generalinis direktoriaus Gintaras Makšimas.

Aktyviausi vaikščiotojai

Valstybės įstaigos tarpusavyje varžėsi keliose kategorijose: daugiausiai nuėjusios komandos, didžiausio žingsnių vidurkio vienam komandos nariui ir daugiausiai žingsnių įveikusio asmens.

Pirmoje vietoje kone iš karto įsitvirtino ir šios pozicijos neužleido Lietuvos kalėjimų tarnyba. Ši komanda iš viso surinko daugiau nei 59 mln. žingsnių. Lietuvos kalėjimų tarnyba pasižymėjo ir dar vienu rodikliu – tik ji ir Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) surinko maksimalų 200 komandos narių skaičių. 

Antrąją ir trečiąją vietą užėmusios komandos tiesiogine to žodžio prasme žengė koja kojon. VMI fiksavo 43 mln. žingsnių, o Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus filialas – beveik 41,5 mln. žingsnių.

Skaičiuojant didžiausio žingsnių vidurkio vienam komandos nariui rezultatus, lyderio pozicijos neužleido LR Valstybinis patentų biuras. 8 žmonių komandos nariai vidutiniškai nužingsniavo daugiau nei 817 tūkst. žingsnių. Antroje vietoje įsitaisė Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija su 575,6 tūkst. žingsnių vidurkiu, o trečioje vietoje – Žuvininkystės tarnyba prie LR Žemės ūkio ministerijos su beveik 416 tūkst. žingsnių vidurkiu.

Absoliuti žingsnių lyderė – Vilniaus teritorinės muitinės darbuotoja Jelena, per mėnesį nuėjusi net 1,5 mln. žingsnių. Nuo jos tik 100 tūkst. žingsnių atsiliko Brigita iš LR Valstybinio patentų biuro.

Geriausiai pasirodžiusios institucijos apdovanotos vertingais komandiniais prizais, kuriuos įsteigė Sveikatos apsaugos ir Aplinkos ministerijos bei Turto bankas.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra didinti statinių tvarumą, investuoti į atsinaujinančią energiją, mažinti energijos sąnaudas ir CO2 emisiją.