Skelbiamos nacionalinės taupymo varžybos „putinOut“

Valstybės turtą valdanti įmonė Turto bankas, kartu su Finansų ministerija, skelbia nacionalines taupymo varžybas „putinOut“. Varžybų tikslas – paskatinti valstybės institucijas ir visuomenę taupyti energiją ir taip prisidėti prie grobuoniško putino režimo, uždirbančio iš brangių išteklių, alinimo.

Varžybų startu skelbiama rugsėjo 2-oji. Daugiausiai išteklių sutaupiusioms trims valstybės institucijoms Turto bankas įsipareigoja skirti 50 tūkst. eurų patalpų atnaujinimui pagal pageidavimą – nuo lauko terasos iki laisvalaikio kambario įrengimo. Įstaigų laimėtojų kolektyvai bus kviečiami į apdovanojimo renginį/atrakciją. Visuomenei bus steigiami specialūs prizai, kuriuos laimėti galės originaliausiai taupantys gyventojai.

Visgi reikia nepamiršti, kas dėl to kaltas ir tai priimti kovingai, kaip iššūkį.

Pasak Finansų ministrės Gintarės Skaistės, akivaizdu, kad brangstant energijai ir ruošiantis galimam jos stygiui žiemą, teks taupyti. Visgi reikia nepamiršti, kas yra dėl to kaltas ir tai priimti kovingai, kaip iššūkį.

„Ukraina lieja kraują už laisvę, visai Europai paskelbtas energetinis karas. Galime savęs gailėti, pykti ant valdžios, guostis arba galime susiimti ir parodyti, iš ko mes – lietuviai- esame pagaminti ir kaip mokame susitelkti. Tą ne kartą įrodėme“, – sako G. Skaistė.

Nacionalinės taupymo varžybos vyks iki metų pabaigos. Prie varžybų organizavimo, sklaidos, apdovanojimų bus kviečiami prisijungti visi norintys partneriai, žinomi žmonės, nuomonės formuotojai.

Siekiame, kad taupymas taptų ne tik madingas, bet įnirtingas – tai dar vienas ginklas alinti putino režimą.

„Kviečiame jungtis visus – nuo valstybės vadovų iki verslo lyderių, žiniasklaidos priemonių. Kartu skleiskime žinią, kas kaltas dėl karo ir brangios energetikos, skatinkime žmones, steikime prizus, organizuokime „tamsos“ valandas. Siekiame, kad taupymas taptų ne tik madingas, bet įnirtingas – tai dar vienas ginklas alinti putino režimą“, – aiškina Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Didelės galimybės – viešajame sektoriuje

Vien Turto banko valdomose patalpose įsikūrusios valstybės institucijos pernai sunaudojo 22 milijonus kWh elektros ir 2,5 milijonus kWh šilumos energijos. Valstybės turtą atnaujinant kasmet šis suvartojimas mažėja po maždaug 5 proc., taupymo efektas siekia 1 mln. eurų.

„Ilgalaikės energijos taupymo priemonės veikia, bet jų įgyvendinimas užtrunka. Toliau investuosime į pastatų renovavimą, neefektyvių vėdinimo ir šildymo sistemų modernizavimą, šviestuvų keitimą. Visgi, elgsenos keitimas gali duoti labai gerą 10 – 15 proc. efektą iš karto. Vien Turto banko valdomuose pastatuose taupymas galėtų siekti 500 tūkst. eurų. Jei tokį efektą pavyktų pasiekti visos Lietuvos mastu, sutaupymai būtų milijoniniai“, – sako M. Sinkevičius.

Energetikos ministerija šiuo metu baigia rengti platesnes taupymo gaires viešajam sektoriui, Turto bankas teikia ministerijai metodinę pagalbą.

Apie Turto banką


Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik tikrai valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.