Sporto rūmų konservavimo darbai baigti, pastatas liks aptvertas

2023-03-15

Turto bankas baigė būtiniausius Sporto rūmų konservavimo darbus – suremontuota nesandari stogo danga, apskardinti parapetai, demontuotos nenaudojamos ant stogo esančios konstrukcijos, demontuotos nesaugios pakabinamų lubų plokštės, suremontuoti betoninių fasadų trūkiai ir ištrupėjimai, pastatas užsandarintas.

Būtiniausi remonto darbai Sporto ir koncertų rūmuose atlikti po pastato techninės ekspertizės – nustatyta, kad stogas vietomis leidžia vandenį, pakabinamos lubos kelia pavojų (dalis iškritę ant grindų), o pats pastatas nėra sandarus. Būtiniausi remonto darbai kainavo apie 200 tūkst. eurų. Pastate dar numatyta pakeisti gaisrinę signalizaciją, sutvarkyti elektros instaliaciją, atnaujinti signalizaciją ir vaizdo stebėjimo įrangą. Šie darbai bus atliekami palaipsniui, kadangi pagrindinės pastato probleminės vietos jau išspręstos.

„Turto bankas atsakingai žiūri į turto priežiūrą, nors ir nesame dideli entuziastai, kai kalbame apie investavimą į nusidėvėjusius pastatus. Atlikti tik pagrindiniai darbai, siekiant sumažinti aplinkos poveikį pastatui bei užtikrinti žmonių saugumą“, – sako Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Siekiant, kad į pastatą ir ant jo konstrukcijų nepatektų pašaliniai asmenys, Sporto rūmai liks aptverti, stebimi vaizdo stebėjimo įranga ir saugomi saugos tarnybos.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik tikrai valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.