Stabdomas „Genetinių išteklių“ akcijų pardavimas

2024-06-05
Asociatyvi nuotr.

Privatizavimo komisija nusprendė sustabdyti bendrovės „Genetiniai ištekliai“ aukcioną. Turto bankas, po galutinių sprendimų dėl bendrovės nuomojamos valstybės žemės iš naujo vertins įmonę ir kreipsis dėl naujo įmonės privatizavimo skelbimo. 

„Turto bankas yra gavęs Nacionalinės žemės tarnybos kreipimąsi dėl valstybinės žemės nuomos nutraukimo įmonei, taip pat girdime viešai skelbiamus planus valstybės žemę panaudoti kitoms valstybės reikmėms“, – aiškina Turto banko Valstybinių kompetencijų departamento direktorius Algirdas Stumbrys.

Atsižvelgiant į planuojamus teisinio reglamentavimo pasikeitimus, kurie lemtų UAB „Genetiniai ištekliai“ veikloje naudojamo turto pokyčius bei siekiant užtikrinti valstybės ir potencialių pirkėjų interesus, šiuo metu paskelbtos privatizavimo programos vykdymas yra nutraukiamas. Tokį sprendimą Turto banko teikimu priėmė Privatizavimo komisija.

Pasak Turto banko atstovo, prie įmonės privatizavimo klausimo bus galima grįžti, kai bus aišku, kaip ketinama naudoti įmonės nuomojamą valstybės žemę, kaip dėl to keisis įmonės veiklos apimtys bei vertė.

Bendrovė ,,Genetiniai ištekliai“ vykdo mėsos ir pieno krypties galvijų veislininkystę, javų, pluoštinių ir aliejinių augalų sėklininkystę, eksperimentinę, mokomąją ir bandomąją ūkinę veiklą bei saugo ir veisia Lietuvos vietines šiurkčiavilnes ir juodgalves avis.

Vienas bendrovės padalinių, kuriame auginami galvijai ir vystoma augalininkystė, įsikūręs Panevėžio r., Upytės k., Ėriškių g. 8. Antrasis padalinys, kusis specializuojasi avininkystėje, įsikūręs Radviliškio r., Pavartyčių k., Arimaičių g. 24.

Bendrovė veikloje naudoja apie 1600 ha žemės sklypų, iš kurių per 1200 nuomojasi iš valstybės.