Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžios įstaigos įsikurs viename pastate

2022-09-26
Simbolinių įkurtuvių akimirka, viduryje – Sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė

Studentų g. 45A, Vilniuje esantis pastatas tapo vienu reikšmingiausių efektyvaus valstybės turto valdymo pavyzdžių šiais metais – net 5 valstybės įstaigos atsisakė perteklinio, energetiškai neefektyvaus ir nugyvento nekilnojamojo turto ir persikėlė į joms pritaikytas, šiuolaikiškas patalpas. Pardavus atsilaisvinusį turtą planuojama gauti daugiau nei 6 mln. eurų įplaukų, kurios bus nukreiptos kitiems valstybės turto atnaujinimo projektams.

Turto bankas pastatą, esantį Studentų g. 45A iš Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos perėmė 2020 m. pavasarį. Tuo metu pastate dominavo didelės atviros erdvės, buvo pradėti remontai – norėta valgyklos patalpas pertvarkyti į biblioteką ir archyvą. Gavus Sveikatos apsaugos ministerijos pašymą aprūpinti patalpomis jai pavaldžias įstaigas, Studentų g. esančios patalpos, Turto banko užsakymu, buvo perplanuotos ir transformuotos į šiuolaikiškas administracines. Prie norinčiųjų įsikurti šiame pastate prisijungė ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos („Sodros“) archyvas, kuriam pastate įrengtos specializuotos patalpos.

„Ne paslaptis, kad viešojo sektoriaus darbuotojams trūksta motyvacinių priemonių, tad naujos ir šiuolaikinės darbo vietos padidins, tiek institucijų kaip darbdavių patrauklumą, tiek prisidės prie geresnės darbuotojų savijautos ir didesnio produktyvumo. Net kelių Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžių įstaigų įsikūrimas po vienu stogu yra gera žinia ir lankytojams, kurie vienu apsilankymu galės išspręsti iškilusius klausimus. Dėkinga Turto banko komandai, kuri pažiūrėjo kūrybiškai ir per itin trumpą laiką pritaikė patalpas veiklai bei prikėlė jas naujam gyvenimui“, – sako Sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

Atnaujintame pastate sukurtos ne tik patogios ir šiuolaikiškos darbo vietos, bet ir modernizuota rekuperacinė vėdinimo sistema, įrengta nauja kondicionavimo sistema, moderni patekimo į pastatą kontrolės sistema. Siekiant apsaugoti pastatą nuo galimų elektros energijos tiekimo sutrikimų, įrengtas elektros dyzelinis generatorius. Pastatas pritaikytas žmonių su negalia judėjimui, patalpose įrengti dviračių laikymo stovai ir elektrinių paspirtukų įkrovimo stotelės, prie pastato – nauja automobilių stovėjimo aikštelė. Pastate įrengta moderni ir aukštus reikalavimus atitinkanti Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos laboratorija. Remontuojamas plotas sudarė 5,4 tūkst. kv. m, o darbai užtruko vos 7 mėnesius. Bendra investicijų suma siekia 1,785 mln. eurų su PVM arba 327 eurus kv. m.

„Įstaigos atsisakė energetiškai neefektyvių, nugyventų bei perteklinių patalpų ir šiuo metu užima maždaug 800 kv. m mažiau ploto, nei jos turėjo anksčiau. Dalis atsilaisvinusių patalpų bus pritaikyta kitų įstaigų veiklai, o dalis – jau šiuo metu sėkmingai parduodamos arba ruošiamos pardavimui aukcionuose. Gautos lėšos bus skirtos valstybės turto atnaujinimui. Negana to, tarp Studentų gatvės pastato naujakurių yra ir tokių įstaigų, kurios patalpas iki šiol nuomojosi rinkoje, taigi dabar jų nuomos išlaidos taip pat ženkliai sumažės“, – aiškina Mindaugas Sinkevičus, Turto banko generalinis direktorius.

Higienos institutui persikėlus iš patalpų Didžiojoje gatvėje, Vilniuje, šis pastatas buvo sėkmingai parduotas aukcione, o už jį gauta net 4,6 mln. eurų. Taip pat planuojama parduoti buvusias, prie Higienos instituto prijungto, Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centro patalpas Rugių g. 1, Vilniuje, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos patalpas Antakalnio g. 10, Vilniuje, Lietuvos bioetikos komiteto patalpas Algirdo g. 31. Bendros šių objektų pardavimo įplaukos gali siekti dar 2 mln. eurų. Gautos lėšos bus nukreiptos valstybės turto atnaujinimo projektams.

Didelį pokytį pajus ir Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba, kuri iki šiol buvo įsikūrusi net trijose skirtingose vietose Vilniaus mieste, be to, dalį patalpų nuomojosi rinkoje. Dabar visa įstaiga įsikurs Turto banko suteiktose šiuolaikiškose patalpose, kuriose bus įrengta ir moderni, aukštus reikalavimus atitinkanti tarnybos laboratorija.

Studentų g. 45A, Vilniuje esančiame pastate įsikurs Higienos institutas, Lietuvos bioetikos komitetas, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba ir jos laboratorija, o taip pat „Sodros“ archyvas. Beje, pastarasis iki šiol buvo įsikūręs Kalvarijų g. 147 esančiose administracinėse patalpose, kurias modernizavus, bus įrengta apie 60 naujų šiuolaikiškų darbo vietų.

Apie Turto banką

Turto bankas  yra valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik tikrai valstybės veiklai reikalingus pastatus.  Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.

Tradiciškai, linkėdami sėkmės mūsų naujakuriams, kartu su Sveikatos apsaugos viceministre prie pastato pasodinome medelį.

Nuotraukos: Augusto Didžgalvio.