Turto bankas atliks būtiniausius Vilniaus sporto rūmų stogo sandarinimo ir  tvarkymo darbus

2022-10-17
Sporto rūmai yra kultūros paveldo objektas, todėl privalu užtikrinti, kad šio statinio būklė neblogėtų.

Siekiant apsaugoti Vilniaus sporto rūmus nuo žalingo aplinkos poveikio, artimiausiu metu bus atlikti būtini remonto darbai. Turto bankas skelbia rangos konkursą rūmų stogo remontui, pavojingų pakabinamų lubų demontavimui bei kitiems būtiniausiems darbams.

Neatidėliotino rūmų remonto nuspręsta imtis atlikus techninę pastato ekspertizę. Konstatuota, kad į pastatą per kiaurą stogą skverbiasi vanduo, o pakabinamų lubų konstrukcijos nėra stabilios.

„Mūsų tikslas ir pareiga užtikrinti tinkamą šio kultūros paveldo objekto priežiūrą. Be to, iki bus parengta senųjų Šnipiškių žydų kapinių ir atminties vietos dabartiniuose Sporto rūmuose įamžinimo koncepcija bei siekiant, kad statinio būklė neblogėtų, jie turi būti tinkamai užkonservuoti“, – aiškina Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Pasak Turto banko vadovo, nerimą kelia ir neatsargūs į pastatą ar ant jo bandantys patekti smalsuoliai. Norima sporto rūmų pastatą tinkamai aptverti, užsandarinti visas angas, kad nepatektų paukščiai ir žmonės.

Visi darbai Vilniaus sporto rūmuose turėtų būti baigti 2023-ųjų pirmąjį ketvirtį.

Apie Turto banką

Turto bankas  –  tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik tikrai valstybės veiklai reikalingus pastatus.  Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.