Turto bankas fiksavo didžiausius pardavimus įmonės istorijoje  

2024-01-08

Praėjusiais metais Turto bankas aukcionuose pardavė 668 įvairius valstybei nereikalingus nekilnojamojo turto objektus ir gavo beveik 60 mln. eurų pajamų. Tai yra didžiausia pardavimų suma Turto banko veiklos istorijoje. Dalis gautų pajamų pervesta į valstybės biudžetą, kita dalis paskirstyta turto atnaujinimo projektams.

Didžiausią įtaką rekordiniams 2023 m. pardavimų rezultatams padarė 24 didelių objektų (kurių vertė viršija 250 tūkst. eurų) sėkmingi aukcionai – bendra jų vertė siekė 42 mln. eurų.

Palyginti su 2022 metais, pernai Turto bankui pavyko padvigubinti aukščiausios vertės turto pardavimus.

„Parduodamas turtas leidžia Turto bankui aktyviai vykdyti atnaujinimo projektus, juos finansuoti. Kai žinome, jog vienas ar kitas parduotas turtas padės, pavyzdžiui, finansuoti vaikų ligoninės statybą, tai papildomai motyvuoja komandą“, – sako Turto banko Pardavimų departamento direktorė Guoda Gurauskaitė.

Rekordinis 2023 m. sandoris buvo fiksuotas Vilniuje, pardavus buvusią oro gynybos bazę Kalnėnuose, Rukainių g., kurio vertė viršijo 12 mln. eurų.

„Tokie sandoriai parodo, kad investuotojai yra pasirengę daryti didelius žingsnius rinkoje, o mes esame pasiruošę ir šiemet jiems pasiūlyti patrauklių objektų. Stebime ir įdomią tendenciją – vystytojai, investuotojai ima kooperuotis, aukcionuose dalyvauja kartu, o neretai pasitelkia ir sutelktinio finansavimo platformas sandorio finansavimui“, – teigia G. Gurauskaitė.

Iš 60 mln. eurų pardavimų pajamų 17,1 mln. eurų pervesta į valstybės biudžetą, o likusi suma – 42,9 mln. eurų – paskirstyta Turto banko vykdomiems pastatų atnaujinimo projektams.

2024 metais Turto bankas planuoja viešuose aukcionuose pasiūlyti NT už 44 mln. eurų. 13 mln. eurų  šių pajamų bus pervesta į šalies biudžetą. Rinkai bus siūloma įvairios paskirties ir vertės objektai – nuo gyvenamųjų būstų iki didelių administracinės paskirties objektų Vilniuje ir Kaune.

Daugiau informacijos ir ketinamų parduoti objektų sąrašą galima rasti: https://aukcionai.turtas.lt/busparduodama

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra didinti statinių tvarumą, investuoti į atsinaujinančią energiją, mažinti energijos sąnaudas ir CO2 emisiją.