Turto bankas ieško investuotojo AB „Vilniaus metrologijos centras“

2021-03-23

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdantis bei valstybės įmonių privatizavimą vykdantis Turto bankas ieško investuotojo privatizuojamai akcinei bendrovei (AB) „Vilniaus metrologijos centras“. Aukciono būdu bus parduodama 100 proc. valstybei priklausančių akcijų paketas.

Tai pirmasis aukcionas, kuriame parduodama valstybei priklausanti įmonė. Pradinė akcijų kaina yra 5,675 mln. Eur. Pirkėjai savo pasiūlymus gali pateikti gegužės 18-27 d. Turto bankui. Aukcionas vyks gegužės 28 d. 10 val. Laimėtoju bus pripažintas tas aukciono dalyvis, kuris pasiūlys didžiausią kainą už akcijas. Už valstybei priklausančias įmones gautos lėšos pervedamos į šalies biudžetą.

AB „Vilniaus metrologijos centras“ yra įsikūrusi Vilniuje, joje dirba apie 100 darbuotojų. Bendrovė teikia akredituotas metrologijos prietaisų kalibravimo, bandymų ir kontrolės paslaugas.

„Tai pelningai veikianti įmonė, orientuota į klientus ir įgyvendinanti ambicingus tikslus. Dėl savo specializacijos ir sukauptos patirties, bendrovė yra konkurencinga rinkoje ir, tikimės, į tai dėmesį atkreips potencialūs investuotojai“, – teigia Mindaugas Sinkevičius, Turto banko generalinis direktorius.

Valstybei priklauso 100 proc. įmonės, kurios kapitalas sudaro 3,45 mln. Eur, akcijų. Bendrovės pajamos 2020 m. sudarė 3,5 mln. Eur. Įmonė yra įtraukta į Privatizuojamų įmonių sąrašą. Turto bankas ją perėmė iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos 2019 m. liepos mėnesį.

Šiemet Turto bankas jau įgyvendino vienos valstybinės įmonės privatizavimą. Už 1,365 mln. Eur privačiam investuotojui parduota 100 proc. UAB Mašinų bandymo stotis akcijų.

Papildoma informacija – privatizuojamos įmonės informaciniame biuletenyje.