Turto bankas išlaiko rekordinį remontų tempą

2023-02-21

Per 2022 m. Turto banko užsakymu atlikta remonto darbų už iki šiol rekordinę – 5,8 mln. eurų sumą, suremontuota net keturis kartus daugiau valstybei priklausančių administracinių patalpų ploto nei 2021-aisiais. Šiais metais paprastųjų remontų tempas valstybės institucijose ne mažėja, kartu daugiau dėmesio bus skiriama energetinio efektyvumo priemonių įgyvendinimui.

Praėjusiais metais suremontuota daugiau nei 29,57 tūkst. kv. m ploto, o darbo sąlygos pagerėjo daugiau nei 1,4 tūkst. viešojo sektoriaus darbuotojų. Palyginimui, 2021 m. paprastiesiems remontams ir pastatų priežiūrai išleista 3,4 mln. eurų, už juos sutvarkyta 7,24 tūkst. kv. m ploto, darbo sąlygos pagerėjo 360 viešojo sektoriaus darbuotojų.

„Remontai vykdomi ne tik siekiant pagerinti darbo ir klientų aptarnavimo sąlygas. Visais be išimties atvejais, kai patalpos iš esmės tvarkomos, jos pritaikomos neįgaliesiems, kad jie galėtų patekti į pastatą ir gauti paslaugas. Vienas svarbiausių mūsų tikslų – kuo efektyviau išnaudoti turimas patalpas, atsisakyti laisvo ir nenaudojamo ploto. Taigi dažnas atvejis, kuomet po kapitalinio remonto, įstaigos perkeliamos iš prastesnės kokybės didelio ploto patalpų į atnaujintas, pritaikytas jų poreikiams, o perteklinio ploto atsisakoma“, – apie Turto banko prioritetus tvarkant valdomus valstybės administracinius pastatus pasakoja įmonės vadovas Mindaugas Sinkevičius.

Tarp didžiausių 2022-aisiais suremontuotų pastatų buvo administracinis pastato Studentų g. 45A, Vilniuje. Remontuojamas plotas sudarė 5,4 tūkst. kv. m. Šiame pastate įsikūrė net 5 valstybės įstaigos, persikėlusios iš kitų patalpų mieste. Vien tik pardavus po šio perkėlimo atsilaisvinusį turtą planuojama gauti daugiau nei 6 mln. eurų įplaukų, kurios bus nukreiptos kitiems valstybės turto atnaujinimo projektams. Tuo tarpu pastato remontas atsiėjo 1,785 mln. eurų arba 327 eurus kv. m.

Šiais metais paprastiesiems remontams numatyta skirti apie 5,2 mln. eurų, dar apie 4 mln. eurų numatyta energetinio efektyvumo priemonėms. Tarp pastarųjų numatyta pakeisti 40 tūkst. LED šviestuvų, 250 pasenusių ir neklasifikuotų kondicionavimo sistemų į A+ energijos efektyvumo klasę atitinkančias sistemas, 60 šilumos punktų įdiegti automatinio reguliavimo funkciją, modernizuoti 20 elevatorinių šilumos punktų ir automatizuoti 40 pastatų inžinerines sistemas.

Į minėtas sumas neįskaičiuotos šiuo metu vykstančios valstybės administracinių pastatų modernizacijos. Jos finansuojamos Turto banko ir ES fondų lėšomis.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik tikrai valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.