Turto bankas laimėjo bylą dėl neteisėto valstybės turto pasisavinimo

2024-01-22

Gindamas valstybės interesus Turto bankas praėjusiais metais kreipėsi į teismą, prašydamas sustabdyti savavališkus Skaistgirių bendruomenės atstovų veiksmus ir grąžinti valstybei priklausantį turtą – buvusios mokyklos priklausinius, aikštynus. Teismas konstatavo, kad  bendruomenės atstovai neteisėtai pasisavino neįregistruotą valstybei nuosavybės teise priklausantį turtą.  

Turto bankas aukcione artimiausiu metu ketino parduoti mokyklą Panevėžio rajone, Skaistgirių kaime. Mokyklą, kaip nebereikalingą turtą, valstybės įmonei perdavė Panevėžio r. savivaldybė, iškeisdama jį į lygiavertį Turto banko valdomą turtą. Rengiant objektą pardavimui paaiškėjo, kad dalis mokyklos priklausinių nėra registruoti, o žemės sklype yra Skaistgirių bendruomenės iniciatyva įrengti sporto treniruokliai. Siekdami atliepti bendruomenės lūkesčius Turto banko atstovai sutiko, kad bendruomenė įregistruotų treniruoklius, jais toliau naudotųsi, o ateityje jų likimą spręstų su naujuoju pastato šeimininku.

Pasinaudodami valstybės įmonės geranoriškumu, bendruomenės atstovai, kaip savo nuosavybę įregistravo mokyklos priklausinius: krepšinio aikštelę, automobilių stovėjimo aikštelę, tinklinio aikštelę ir mokyklos stadioną. Paradoksalu, tačiau nebuvo įregistruoti sporto treniruokliai, dėl kurių ir buvo susitarta.

„Suprasdami vietos bendruomenės lūkesčius stengėmės juos atliepti, tačiau buvo pasinaudota mūsų geranoriškumu ir pažeistas ne tik pasiektas susitarimas, bet ir, kaip konstatavo pirmos instancijos teismas,  neteisėtai užvaldytas valstybės turtas. Lieka apgailestauti dėl situacijos, bet esame pasiruošę tęsti dialogą su bendruomene teismo sprendimui įsiteisėjus“, – sako Turto banko Komunikacijos skyriaus vadovas Karolis Vaitkevičius.

Valstybei nereikalinga buvusi mokykla Skaistgiriuose toliau bus rengiama parduoti viešajame aukcionui.