Turto bankas paskelbė istorinio objekto Vilniaus Senamiestyje aukcioną

2022-07-20

Valstybės turtą valdanti įmonė Turto bankas paskelbė pačioje Sostinės širdyje – Didžiojoje gatvėje esančio objekto aukcioną. Vieno iškiliausių Vilniaus universiteto profesorių, medicinos daktaro Jozefo Franko veiklą menantis pastatas Didžioji g. 22, Vilniuje siūlomas įsigyti už pradinę 2,975 mln. eurų kainą. Pardavus objektą gautos lėšos bus skirtos valstybės nekilnojamojo turto atnaujinimo projektų finansavimui.

Aukcione bus parduodami trys 112,8 kv. m, 761,2 kv. m ir 548,8 kv. m ploto pastatai, kiemo statiniai ir 19,22 arų žemės sklypas. Šį objektą Turto bankas valdė nuo 2019 m. lapkričio. Pastate iki šiol buvo įsikūręs Higienos institutas, kuris kaip tik šiomis dienomis kraustosi į naujas patalpas Studentų g. 45A, Vilniuje.

„Objektas yra unikalioje vietoje, kur tokio dydžio patalpos ir dar su žemės sklypu rinkai pasiūlomos išties retai, todėl sulaukiame nemažai susidomėjimo tiek iš vystytojų, tiek statybų kompanijų. Objektu domisi ir įsikūrusieji kaimynystėje“, – teigia Turto banko Pardavimų departamento direktorė Guoda Gurauskaitė.

Objektas yra unikalioje vietoje, kur tokio dydžio patalpos ir dar su žemės sklypu rinkai pasiūlomos išties retai.

Guoda Gurauskaitė, Turto banko Pardavimų departamento direktorė

Didžioji g. 22 esantys pastatai iškilo nugriovus per Antrąjį pasaulinį karą subombarduotų pastatų liekanas. Ant pastato fasado yra paminklinė lenta Adomui Mickevičiui atminti. Čia stovėjusiame  name buvo paskutinė poeto gyvenamoji vieta Vilniuje prieš ištrėmimą. Pastato kiemelyje Higienos instituto 175-ųjų metinių proga 1983 m. buvo pastatytas granitinis paminklas Jozefui Frankui atminti (skulptorius – Eimantas Stankevičius). J. Frankas šio pastato kieme XIX a. pradžioje buvo įkūręs pirmąją universitetinę ambulatoriją. Iš Vienos į Vilniaus universitetą kartu su tėvu profesoriauti atvykęs medicinos daktaras Vilniuje ėmėsi neregėtų tiems laikams medicininių ir labdaringų projektų: įkūrė Vakcinacijos nuo raupų institutą, pirmąjį Europoje Motinystės institutą, teikiantį paramą neturtingoms gimdyvėms, kartu su kitais – Labdaros draugiją, organizuodavo labdaringus koncertus ir kt.

Atsižvelgdamas į pastato amžių ir vietą, Turto bankas kreipėsi į Kultūros paveldo departamentą, prašydamas įvertinti, ar parduodamas pastatų kompleksas gali turėti nekilnojamųjų kultūros vertybių savybių ir gali būti pripažintas nekilnojama kultūros vertybe.

Registracija į aukcioną numatyta rugpjūčio 22–24 dienomis, aukcionas vyks rugpjūčio 29–rugsėjo 1 dienomis. Kaip ir kiti Turto banko organizuojami nekilnojamojo turto pardavimo aukcionai, šis taip pat vyks www.evarzytines.lt sistemoje.