Turto bankas paskelbė pirmuosius e. nuomos konkursus

2022-01-17

Nuo šiol Turto banko skelbiami komercinės nuomos konkursai bus vykdomi ir elektroniniu būdu per Registrų centro sistemą evarzytines.lt. Tikimasi, kad nuomos konkursų organizavimas elektroninėje erdvėje gerokai supaprastins ir pagreitins šį procesą bei leis sulaukti didesnio skaičiaus pasiūlymų.

Pageidaujantys dalyvauti elektroniniuose nuomos konkursuose turės registruotis sistemoje evarzytines.lt, sumokėti nurodytą dalyvio registracijos mokestį, pradinį įnašą ir pateikti sąlygose nurodytus dokumentus. Turto bankui patvirtinus dalyvių registraciją, nuomos konkursai prasidės nustatytą dieną 9 val. ir tęsis iki kitos dienos 14 val. Per tą laiką konkurso dalyviai galės varžytis dėl nuomojamo turto nuomos kainos. Vykstant varžymuisi internetinėje svetainėje bus rodoma turto nuomos kaina (be PVM). Nugalėtoju bus skelbiamas didžiausią nuomos kainą pasiūlęs dalyvis, kuris gaus pranešimą su patvirtinimu apie laimėtą nuomos konkursą.

Iki šiol Turto banko nuomos konkursai buvo vykdomi paskelbiant apie juos informacinėse priemonėse, o pasiūlymų dokumentai būdavo siunčiami vokuose paštu. „Mums būdavo priekaištaujama, kad nuomos konkursų procesas ilgai užtrunka. Be to, konkurso dalyviai siūlydavo kainą, nežinodami, ar yra daugiau dalyvių, nematydami kainos pokyčio. Dabar dalyviai matys, kaip keičiasi kaina ir galės atitinkamai reaguoti. Jiems tai yra galimybė nepermokėti, o mums – sulaukti didesnio dalyvių skaičiaus ir gauti didesnę kainą už išnuomojamą valstybės turtą. Be to, visi dokumentai pateikiami ir procesas vyks skaitmeniniu būdu, taigi – greičiau“, – sako Guoda Gurauskaitė, Turto banko Pardavimų departamento direktorė.

Turto bankas tapo vienu pirmųjų valstybės turto valdytojų nuomos konkursus parkeliančių į elektroninę erdvę. Praėjusiais metais buvo paskelbtas šios paslaugos pirkimas, o metų pabaigoje sutartis pasirašyta su konkursą laimėjusiu Registrų centru. Galimybę organizuoti nuomos konkursus elektroninėje erdvėje Registrų centras savo klientams pasiūlė dar praėjusių metų pavasarį.

„Paslaugų skaitmenizacija ir jų pritaikymas klientų poreikiams yra vienas iš Registrų centro prioritetų. Beveik prieš metus rinkai pasiūlę galimybę nuomos konkursų organizavimą perkelti į elektroninę erdvę iš klientų girdime, kad proceso centralizavimas suteikia jiems ir potencialiems konkursų dalyviams daugiau lankstumo. Tikime, kad laikui bėgant elektroniniai nuomos konkursai pilnai pakeis fizinėse vietose organizuojamus nuomos konkursus“, – sako Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė.

Pirmieji Turto banko elektroniniu būdu išsinuomoti pasiūlyti objektai yra 58 kv. m ploto administracinės patalpos Šiauliuose, Metalistų g. 4 bei dvejos vietos komunikacijos įrangai įrengti Vilniuje – Mindaugo g. 12 bei Kalvarijų g. 147.

Praėjusiais metais Turto bankas iš komercinės nuomos gavo 2,24 mln. eurų pajamų (planuota 1,66 mln. eurų), tai yra beveik dukart daugiau nei 2020 m., kai gauta 1,2 mln. eurų. Šiais metais komercinės nuomos pajamos turėtų siekti 1,8 mln. eurų.