Turto bankas paskelbė rangos darbų pirkimą pirmajam A.Goštauto kvartalo konversijos etapui

Po sėkmingų viešųjų konsultacijų su verslu, Turto bankas skelbia tarptautinį rangos darbų su projektavimu pirkimą A.Goštauto kvartalo konversijos I-ajam etapui. Atnaujinamame pastate A.Goštauto g. 11, planuojama, įsikurs trys ministerijos, projektą ketinama baigti 2026 m.

„Įsiklausę į vertingas verslo bendruomenės pastabas, patobulinę pirkimo sąlygas žengiame į naują reikšmingą kvartalo konversijos etapą. Jau konsultacijų metu pastebėjome didelį susidomėjimą projektu, todėl tikimės konkurencingo kainos pasiūlymo I-ojo pastato detaliam projektavimui ir rangai“,– sako laikinasis Turto banko vadovas Ernestas Česokas.

Rangos darbų konkursas vyks atvirų skelbiamų derybų būdu, leidžiančiu efektyviai derėtis dėl projektų įgyvendinimo terminų, kainų ir kitų svarbių sutarties aspektų.

Rangovų pasirinkimas bus grindžiamas ne tik finansiniais, bet ir tvarumo, energetinio efektyvumo aspektais.

Modernizuojamas pastatas bus ne žemesnės nei A energetinės klasės ir sertifikuojamas pagal BREEAM arba panašius standartus.

Sutartį su rangovu dėl A.Goštauto g. 11 pastato modernizacijos ketinama pasirašyta 2024 m. II-III ketv., o pastatą modernizuoti baigti 2026 m.

Viso A.Goštauto kvartalo, kuriame įsikurs 9–10 ministerijų ir kitos biudžetinės įstaigos, konversija numatyta baigti 2028 m.

Projekto preliminari vertė siekia 170 mln. eurų, o jo finansavimas užtikrinamas parduodant neefektyvų valstybės turtą.

Apie Turto banką Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra didinti statinių tvarumą, investuoti į atsinaujinančią energiją, mažinti energijos sąnaudas ir CO2