Turto bankas į pastato Anykščiuose modernizaciją investuos 850 tūkst. eurų

2021-10-11

Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas kitais metais Anykščiuose įgyvendins didelės apimties modernizacijos projektą. Iš esmės bus atnaujintas J. Jablonskio g. 30 esantis pastatas. Bendros investicijos, kurios dengiamos Turto banko bei Europos regioninės plėtros ir Energijos efektyvumo fondų lėšomis, sieks 850 tūkst. eurų.

Įgyvendinus projektą, šis daugiau nei tūstančio kv. m ploto pastatas radikaliai pasikeis tiek viduje, tiek išorėje. Bus modernizuotos šildymo ir vėdinimo, vandentiekio ir nuotekų, apšvietimo sistemos, apšiltintas stogas ir išorinės sienos, pakeistos lauko durys bei langai, atliktas vidaus patalpų remontas. Po modernizacijos šis pastatas atitiks B energinio naudingumo klasę (šiuo metu ji yra F), energijos suvartojimas sumažės bent 30 proc., o bendros sąnaudos, kurios apima šildymo, elektros, vandens išlaidas, sumažės beveik dvigubai – nuo 1,35 eurų iki 0,72 eurų už kv. m.

„Turto bankas dalyvauja Europos Sąjungos Energijos efektyvinimo fondo (ENEF) programoje ir nuo 2020-ųjų pabaigos įgyvendina įspūdingo masto valstybei priklausančių administracinės paskirties pastatų modernizaciją. Svarbiausias šios programos tikslas didinti energijos vartojimo viešiesiems pastatams šildyti ir apšviesti efektyvumą, mažinti į atmosferą išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų (CO2) kiekį, užtikrinti viešųjų pastatų infrastruktūros atitikimą higienos normos reikalavimams“, – pasakoja Inga Liutkevičiūtė, Turto banko Turto strategijos ir plėtros departamento direktorė.

Šiuo metu jau patvirtinti ir suderinti su institucijomis J. Jablonskio g. 30 esančio pastato modernizacijos projektiniai pasiūlymai, baigiamas techninis darbo pasiūlymas, atlikus jo ekspertinį įvertinimą bus kreiptasi dėl statybas leidžiančio dokumento išdavimo. Rangos darbų konkursą planuojama paskelbti kitų metų pirmąjį ketvirtį, o darbus pradėti vasarą.

Pastatas, kuriame bus sukurtos 52 darbo vietos, neabejotinai taps vienu moderniausių Turto banko valdomų pastatų Anykščiuose. Jame toliau dirbs Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba ir VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija, o taip pat iš Kęstučio g. 17 persikelsiančios Sodra bei Užimtumo tarnyba, iš J. Biliūno g. 28 esančių patalpų persikraustysiančios Aplinkos apsaugos departamentas ir Valstybinė miškų tarnyba.

Pilnai užpildžius J. Jablonskio g. 30 esantį pastatą, jame įsikūrusių įstaigų buvusios patalpos bus parduodamos viešų aukcionų metu, o gautomis lėšomis būtų dengiama dalis modernizacijos projekto investicijų. J. Biliūno g. 28 esančiame pastate Turto bankui priklauso tik atskiros patalpos, o Kęstučio g. 17 – visas pastatas. Šio turto aukcionai galėtų būti surengti ne anksčiau nei 2024 m., t.y. tik po to, kai įstaigos persikels į atnaujintas patalpas J. Jablonskio gatvėje. Remiantis VĮ Registrų centro duomenimis, šiuo metu Kęstučio g. esančio pastato vidutinė rinkos vertė yra 206 tūkst. eurų.

„Kęstučio g. esančio pastato nuspręsta nemodernizuoti ir atsisakyti, nes jo užimtumas tesiekia 60 proc., o pasiekti pilną užimtumą yra sudėtinga dėl nestandartinės pastato konfigūracijos ir vidaus išplanavimo struktūros, pastate daug bendrojo ploto, o tai neleidžia maksimaliai efektyviai išnaudoti pastato“, – argumentus parduoti objektą dėsto I. Liutkevičiūtė.

Anksčiau J. Jablonskio g. 30 pastate buvo įsikūręs Panevėžio apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) skyrius, kuris jau persikėlė į atnaujintas S. Daukanto g. 7 esančias patalpas. Pastarasis pastatas išnaudojamas itin efektyviai, čia vienai darbo vietai tenka 13 kv. m bendro naudojamo ploto, tokiu būdu Panevėžio AVMI yra viena efektyviausiai valstybės nekilnojamąjį turtą naudojančių įstaigų Anykščiuose.

Projektas Nr. 04.3.1-VIPA-T-113-02-0039 „Administracinės paskirties pastato modernizacija J. Jablonskio g. 30, Anykščiai“ finansuojamas Europos regioninės plėtros ir Energijos efektyvumo fondų lėšomis.