Turto bankas pelnė apdovanojimą Efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimuose

2023-11-24

Turto banko viešųjų pirkimų komanda apdovanota Ekonomikos ir inovacijų ministerijos ir Viešųjų pirkimų tarnybos organizuotuose Efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimuose Geriausios vadybinės praktikos kategorijoje už pirkimų inicijavimo proceso profesionalumo stiprinimą.

Dar 2021-aisiais Turto banke neįvykdavo pusė remonto darbų pirkimų. Dažniausiai dėl to, kad tiesiog negaudavome pasiūlymų. Pirkimus tekdavo kartoti, augo administracinė našta.

„Buvo akivaizdu, kad turime veikti kitaip nei iki tol, kad situacija pasikeistų. Atlikome išsamų rinkos tyrimą, konsultavomės su rinkos dalyviais ir kitomis perkančiosiomis organizacijomis, peržiūrėjome visą mūsų pirkimų procesą ir supratome, kad turime stiprinti pasirengimo ir pirkimo iniciavimo etapą“, – pasakoja Nikolaj Kuprijanov, Turto banko Finansų departamento Viešųjų pirkimų skyriaus vadovas.

Pasak jo, didžiausio veiklos padalinio pirkimų iniciatoriai buvo sutelkti į vieną grupę, tuomet atsirado galimybė užtikrinti kokybišką poreikių analizę, pirkimų planavimą ir inicijavimą bei kryptingą kvalifikacijos kėlimą. Taip pat sukurta pirmoji Turto banke pastatų remonto darbų paslaugų dinaminė pirkimų sistema.

„Situacija ėmė pastebimai ir sparčiai keistis“, – džiaugiasi N. Kuprijanov. Viešųjų pirkimų komandos pastangų rezultatai daugiau nei akivaizdūs – šiais metais remonto darbų pirkimų, kuriems negauta pasiūlymų tebuvo tik 16 iš 284, palyginimui 2021 m. – 80 iš 178.

Turto bankas vien per šiuos metus yra įvykdęs 760 pirkimų beveik už 40 mln. eurų. Didžioji dalis pirkimų vykdoma pasitelkus dinamines pirkimų sistemas, kurių šiuo metu Turto banke jau yra 19.

Dinaminėje pirkimų sistemoje bet kuriuo metu gali užsiregistruoti visi kvalifikaciją atitinkantys tiekėjai, paskelbus pirkimą jiems išsiunčiamas kvietimas dalyvauti konkurse. Norint dalyvauti konkurse kas kartą nebereikia rengti dokumentų, įrodinėti kvalifikacijos. Tokioje pirkimų sistemoje dalyvaujantys tiekėjai tarpusavyje konkuruoja dėl kainos ir termino, nes kvalifikaciniai reikalavimai jau būna patikrinti ir patvirtinti. Tai leidžia gerokai pagreitinti pirkimo procedūras, padeda sulaukti daugiau pasiūlymų.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.