Turto bankas savivaldybėms perduos 126 nekilnojamojo turto objektus

2021-03-31

Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas savivaldybėms perduos 126 gyvenamosios paskirties ir kitų nekilnojamojo turto objektų. Tai didžiausias centralizuotas valstybei priklausančių nekilnojamojo turto objektų perdavimas savivaldybėms. Valstybės turto valdytojas tikisi, kad tai prisidės prie socialinio būsto problemos sprendimo ir prisidės prie municipalinio nekilnojamojo turto plėtros.

Trečiadienį, kovo 31 d., Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo keliasdešimt savivaldybių bus perduoti butai, namai ir kiti nekilnojamojo turto objektai, priklausantys valstybei. Būstai ir kitas nekilnojamasis turtas bus perduotas Alytaus, Neringos, Pakruojo, Plungės, Švenčionių, Telšių, Ukmergės, Varėnos, Vilniaus rajono, Tauragės, Kelmės, Kupiškio, Šiaulių, Kaišiadorių ir Vilniaus miesto savivaldoms.

„Per pastaruosius kelis metus valstybė tikslingai efektyvina nekilnojamojo turto valdymą. Vienas iš turto kategorijų, kurių sparčiai atsisakoma – tai gyvenamosios paskirties statinių. Per metus valstybė vidutiniškai tokio turto sumažina 20-30 tūkst. kv. m. Iki šiol būstas buvo pardavinėjamas, dabar pasirinktas kitas kelias – centralizuotas perdavimas savivaldoms, kurios geriausiai žino tokio būsto poreikį. Tai prisidės ne tik prie socialinio būsto deficito mažinimo, bet ir padės valstybės biudžetui taupyti lėšas, kurios buvo skiriamos tokio turto administravimui ir eksploatacijai“, – sako Mindaugas Sinkevičius, Turto banko generalinis direktorius.

Savivaldoms bus perduota 126 objektai, kas sudaro 41,1 tūkst. kv. m.

2019 m. duomenimis, valstybei priklausė 1,1 mln. kv. m gyvenamosios paskirties turto. Valstybės kontrolės duomenimis, socialinio būsto Lietuvoje praėjusių metų pabaigoje laukė 9700 asmenų.