Turto bankas siūlys išsaugoti Tytuvėnų Miško muziejų

2022-06-27

Valstybės turtą valdanti įmonė Turto bankas, atsižvelgdama į Tytuvėnų regioninio parko direkcijos prašymą, atšaukė šįmet 60-ies metų jubiliejų mininčio Miško muziejaus aukcioną. LR Vyriausybei bus siūloma išbraukti šį turtą iš parduodamo turto sąrašo ir perduoti jį Kelmės rajono savivaldybės žinion.

„Tytuvėnai deda daug pastangų plėtodami turizmą savo krašte. Miško muziejus yra vienas lankytinų objektų, įkurtas ir puoselėjamas vietos gyventojų pastangomis. Tad atsižvelgdami į vietos bendruomenės, verslo, Tytuvėnų regioninio parko direkcijos ir Kelmės rajono savivaldybės interesą išsaugoti šį muziejų, nusprendėme nutraukti aukcioną ir kreipsimės į Vyriausybę, prašydami išbraukti šį objektą iš parduodamo turto sąrašo“, – sako Mindaugas Sinkevičius Turto banko generalinis direktorius.

Kreipsimės į Vyriausybę, prašydami išbraukti šį objektą iš parduodamo turto sąrašo.

Mindaugas Sinkevičius, Turto banko generalinis direktorius

Teisės aktai numato galimybę valstybei nuosavybės teise priklausantį, tačiau jos funkcijoms vykdyti nereikalingą, nekilnojamąjį turtą Vyriausybės nutarimu perduoti savivaldybių nuosavybėn. Taigi norėdama perimti Miško muziejų, Kelmės rajono savivaldybė Turto bankui turi pateikti prašymą dėl šio turto perdavimo bei tarybos sprendimą, kuriame būtų įvardinta, kokiam tikslui ketinama naudoti perimtą valstybės turtą. Tik gavęs šiuos dokumentus Turto bankas gali inicijuoti Vyriausybės nutarimo pakeitimą.

Birželio 23-ąją vykusio Kelmės rajono tarybos posėdžio metu buvo priimtas sprendimas perimti Miško muziejų savivaldybės nuosavybėn ir taip išsaugoti jo veiklą. Savivaldybės taryba tokį sprendimą priėmė atsižvelgusi į gyventojų, Tytuvėnų regioninio parko direkcijos bei Tytuvėnų seniūnijos prašymą išsaugoti muziejų ir jo pastatus. Kelmės rajono savivaldybei nuo 2019-ųjų spalio muziejaus pastatų kompleksas buvo suteiktas naudotis neatlygintinai pagal panaudos sutartį, kuri turėjo baigtis šių metų spalį. Savivaldybei nesutikus jo nuomotis, gegužės 5 d. buvo paskelbtas pastatų komplekso aukcionas.  

Birželio 20–23 dienomis turėjęs įvykti aukcionas, gavus Tytuvėnų regioninio parko direkcijos prašymą, buvo atšauktas. Šalia Giliaus ežero esantis muziejaus kompleksas sulaukė potencialių pirkėjų susidomėjimo. Aukcione dalyvauti registravosi du dalyviai. Atšaukus aukcioną, dalyvių sumokėtas registracijos mokestis ir garantinis įnašas bus grąžintas į jų nurodytas sąskaitas.

Muziejaus pastatų kompleksą sudaro beveik 150 kv. m ploto muziejaus pastatas, 92 kv. m ploto kankorėžių aižykla, rūsys-katilinė (21 kv. m), sandėlis (12 kv. m), kiti inžineriniai kiemo statiniai. Po Valstybinės miškų urėdijos reorganizacijos, šis objektas buvo perduotas valdyti Turto bankui, o 2019-ųjų liepą LR Vyriausybės nutarimu, jis buvo įtrauktas į viešame aukcione parduodamo valstybės nekilnojamojo turto sąrašą.