Turto bankas stabdo dalį NT aukcionų – ieškoma papildomų galimybių apgyvendinti ukrainiečius

2022-03-28

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti įmonė Turto bankas sustabdė 43 gyvenamosios paskirties turtų (daugiausia butų), kurie galėtų būti tinkami apgyvendinti nuo karo bėgančius ukrainiečius, aukcionus. Taip pat identifikuojami kitos paskirties turtai, kurie galėtų būti pritaikomi kitoms pabėgėlių reikmėms, pvz.: priėmimo centrams, ugdymo įstaigoms įkurti ir pan. Dar šią savaitę planuojama atšaukti 36 kitos paskirties turtų aukcionus.

„Atsižvelgdami į tai, kad pabėgėlių iš Ukrainos daugėja, o gyvenamojo ploto pasiūla privačiame sektoriuje senka, savo iniciatyva stabdome jau paskelbtus ar planuojamus paskelbti gyvenamosios paskirties turtų aukcionus. Taip pat planuojame atšaukti dalį kitos paskirties turto aukcionų. Labai atsiprašome visų, kurie domėjosi šiais turtais ir norėjo juos įsigyti, tačiau turime neeilines aplinkybes, reikalaujančias išskirtinių sprendimų nedelsiant“, – sako Mindaugas Sinkevičius, Turto banko generalinis direktorius.

Turto bankas buvo paskelbęs ar artimiausiu metu ruošėsi paskelbti daugiau nei 200 gyvenamosios paskirties turtų aukcionus. Stabdomi tik tų turtų aukcionai, kurie galėtų būti pritaikyti gyvenimui. Nestabdomi gyvenamosios paskirties turto dalių ir labai blogos būklės turtų aukcionai.

Turto bankas taip pat atrinko 33 butų didžiuosiuose šalies miestuose, kuriuos su savivaldybių bei visuomeninių organizacijų pagalba tikimasi pritaikyti pabėgėlių apgyvendinimui. Į juos žmonės galėtų įsikelti jau balandžio–birželio mėnesiais.

Taip pat identifikuoti keturi įvairios būklės Turto banko valdomi 2–5 tūkst. kv. m ploto gyvenamosios ir poilsio paskirties objektai, kurie galėtų būti pritaikyti ukrainiečių apgyvendinimui.

Peržiūrimi bei vertinami ir kitos paskirties Turto banko valdomi turtai, kurie galbūt galėtų būti panaudoti kitoms reikmėms, pvz. pabėgėlių priėmimo centrams ar ugdymo įstaigoms įrengti.

Visi vienoms ar kitoms pabėgėlių reikmėms galimai tinkami Turto banko valdomi turtai pateikiami Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.