Turto bankas stabdo VRM objekto statybą

2023-10-06

Dėl galimo rangovo piktnaudžiavimo, įtariamo dokumentų klastojimo ir galimos žalos valstybei Turto bankas stabdo Vidaus reikalų ministerijos reabilitacijos centro Trakuose, Karaimų g. 73 A,  statybą. Rangovo „Vilungės statyba“ veiksmus vertins nepriklausomi ekspertai, bus svarstomas klausimas dėl sutarties nutraukimo. 

Turto bankui tapo prieinama informacija, iš kurios galima pagrįstai manyti, jog reabilitacijos centrą statantis rangovas galimai nesilaikė projektinių sprendimų, galėjo klastoti techninę statybų dokumentaciją ir tokiu būdu galimai padaryti žalą valstybei.

Rangovas bus nedelsiant informuotas apie  statybos darbų stabdymą.

Turto banko užsakymu statybvietėje darbą pradės nepriklausomi ekspertai, po kurių išvadų bus vertinama ar buvo padaryta žala valstybei.

„Nepriklausomi statybos ekspertai įvertins situaciją objekte, visų atliktų darbų atitikimą statybos dokumentams ir projektui. Jei pasitvirtins pirminiai įtarimai, Turto bankas sieks žalos valstybei atlyginimo“, – sako laikinai Turto banko direktoriaus pareigas einantis Turto banko Finansų departamento vadovas Ernestas Česokas.

Turto bankas šiuo metu vykdo daugiau nei 10 valstybei priklausančių pastatų modernizaciją. Iš viso valdomų projektų vertė siekia apie 150 mln. eurų.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra didinti statinių tvarumą, investuoti į atsinaujinančią energiją, mažinti energijos sąnaudas ir CO2 emisiją.