Turto bankas su startuoliu „Flanco“ pradeda inovatyvų pilotinį projektą „biurauk“

2024-06-13

Darbas – iš bet kurio biuro Lietuvoje. Tokią galimybę šią vasarą Turto bankas, kartu su lietuvių startuoliu „Flanco“, siūlys valstybės tarnautojams. Siekiant įgyvendinti projektą sukurta unikali platforma, kuri vėliau gali būti plečiama ir pritaikoma įvairiems poreikiams ir rinkoms.

„Biurauk“ pavadintu pilotiniu projektu siekiama paskatinti valstybės tarnautojus išbandyti įvairius biurus Lietuvoje, prisijaukinti galimybę dirbti lanksčiau, patirti modernių biurų aplinką. Šiandien po Vilnių kelionę pradeda ir simbolinė projekto nutolusi darbo vieta – telefono būdelė, į kurią užbėgti padirbėti galės visi norintys. Projektui neatlygintinai istorinį rekvizitą suteikė „Tech Zity“, su kuriuo Turto bankas bendradarbiauja tvarumo ir medžiagų antrinio panaudojimo srityje.

„Bandomasis projektas gimė žvelgiant į suomių ir estų patirtį, kur kuriami valstybės biurų spiečiai, tarnautojai dalijasi įvairiomis bendromis erdvėmis. Turto bankas siekia tarnautojus aprūpinti moderniais biurais, o juos projektuojant norisi atsižvelgti į darbuotojų lūkesčius, tad skatiname žmones patirti įvairias erdves, įvertinti jų privalumus ir trūkumus“, – sako Turto banko generalinis direktorius Gintaras Makšimas.

Bendradarbiaujant su lietuvių startuoliu „Flanco“, kuriančiu biurų rezervavimo ir valdymo sistemas,  tarnautojams sukurta unikali platforma, apjungianti daugelį privačių bendradarbystės erdvių ir Turto banko valdomus valstybės biurus, kurioje valstybės įstaigų darbuotojai galės pasirinkti ir rezervuoti norimą darbo vietą. Ši sistema kol kas bus prieinama tik valstybės tarnautojams.

„Jei rinkoje matysime poreikį, kartu su Turto banku sukurtą produktą galvotume vystyti ir pasiūlyti rinkai. Tai puikus pavyzdys, kai atliepiant konkrečius valstybės poreikius sukuriami inovatyvūs sprendimai. Dirbome savanoriškais pagrindais, pasidalydami išlaidomis, jaučiame didelę prasmę prisidėdami prie įdomių ir valstybei reikalingų projektų“, – sako „Flanco“ direktorius Mindaugas Juška.

Turto bankas priklauso nekilnojamojo turo rinkos dalyvius ir startuolius vienijančiai asociacijai „Proptech Lithuania“, siekiančiai ieškoti ir diegti modernius sprendimus NT rinkoje.  

Tarnautojams – modernūs biurai visoje Lietuvoje

„Biurauk“ sistemoje tarnautojai galės išsirinkti ir rezervuoti patikusią darbo vietą visoje Lietuvoje – nuo pajūrio iki sostinės. Į sistemą, veikiančią elektroninės parduotuvės principu, suvedus specialų kodą automatiškai bus informuojamas biuro administratorius, o tarnautojas jau kitą dieną galės dirbti pasirinktoje vietoje. Sistemoje tarnautojai kviečiami išbandyti ir Turto banko atnaujintą biurą Kęstučio g. 45, Vilniuje.

„Siekiame, kad Turto bankas rodytų lyderystę ir pavyzdį, tiek kalbant apie modernius biurus, tiek apie šiuolaikiškus darbo modelius. Kviečiame tarnautojus išbandyti naujovę, o tada galėsime vertinti, ar ateityje panašus projektas galėtų virsti, tarkime, į lanksčią valstybės biurų sistemą“, – sako G.Makšimas.

Pasinaudoję galimybe „biurauti“ tarnautojai bus prašomi pateikti savo atsiliepimus, kurie bus vertinami projektui pasibaigus.

Pilotinis projektas bus tęsiamas visą vasarą, tarnautojai raginami pasidomėti galimybėmis rezervuoti biurus, nes vietų skaičius yra ribotas.