Turto bankas tampa inovacijų partneriu: bendradarbiaus su „PropTech Lietuva“, atvers startuoliams duomenis

2023-09-22
Turto bankas pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su asociacija „PropTech Lietuva“. Iš kairės: Justė Žibūdienė, Turto banko valdybos narė ir Teisės departamento direktorė, Laimonas Belickas, Turto banko valdybos pirmininkas, Martinas, Eitmonas, „PropTech Lietuva“ direktorius ir Onutė Simonavičiūtė, „PropTech Lietuva“ bendruomenės vadovė.

Turto bankas, siekdamas taikyti naujausias technologijas valdant, administruojant ir modernizuojant valstybės turtą, pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su asociacija „PropTech Lietuva“. Startuoliams bus atveriami duomenys, siūlomos spręstinos nekilnojamojo turto valdymo ir kitos problemos.

„Siekiame tapti nekilnojamojo turto inovacijų bandymo aikštele, startuoliams galime pasiūlyti duomenų rinkinius įvairiais pjūviais, didelį ir įvairų valdomą nekilnojamojo turto portfelį naujovėms išbandyti“,– sako Turto banko valdybos pirmininkas Laimonas Belickas.

Pasak L.Belicko, Turto banko artimiausiu metu laukia virsmas iš valstybės įmonės į akcinę bendrovę, kas atveria dar daugiau bendradarbiavimo galimybių su rinka.

„Lietuvoje jau turime pavyzdžių, kai valstybės bendrovės ir pačios investuoja į perspektyvius startuolius. Jei matysime perspektyvą, galbūt šiuo keliu tolimesnėje ateityje galės žengti ir Turto bankas“, – teigia L. Belickas.

Sutartis su  asociacija „PropTech Lietuva“ pasirašyta trejiems metams su galimybe bendradarbiavimą pratęsti.

„Džiaugiamės, kad valstybės sektorius vis labiau atsiveria naujovėms. Tai ir geras signalas užsienio investuotojams, ieškantiems perspektyvių nekilnojamojo turto startuolių Lietuvoje“, – teigia asociacijos „PropTech Lietuva“ direktorius Martinas Eitmonas.

Asociacija „PropTech Lietuva“ vienija nekilnojamojo turto startuolius, nekilnojamojo turto vystytojus ir kitus rinkos dalyvius.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni iš pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra statinių tvarumo didinimas, investicijos į atsinaujinančią energiją, energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimas.