Turto bankas užbaigė AB „Vilniaus metrologijos centras“ privatizavimą

2021-09-28

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdantis bei valstybės įmonių privatizavimą vykdantis Turto bankas užbaigė sandorį dėl 100 proc. valstybei priklausančių akcinės bendrovės (AB) „Vilniaus metrologijos centras“ akcijų. Sandoris su aukciono laimėtoju sudarytas Privatizavimo komisijai pritarus sutarties projektui ir laimėtojui sumokėjus visą sumą už akcijas. Naująja įmonės savininke tapo UAB „Pharmasanta Group“.

„Nuo 2014-ųjų metų, kuomet įsigaliojo naujoji Valstybei ir savivaldybėms priklausančių akcijų privatizavimo įstatymo redakcija, Turto bankas privatizavo jau 11 valstybės valdomų įmonių akcijas. AB „Vilniaus metrologijos centro“ akcijų privatizavimas nuo pat pradžių sulaukė išskirtinio rinkos dėmesio ir tapo vienu sėkmingiausių valstybei sandorių per šį laikotarpį, tiek susidomėjusių dalyvių skaičiumi, tiek gautų pajamų prasme“, – teigia Algirdas Stumbrys, Turto banko valdybos narys ir Valstybinių kompetencijų departamento direktorius.

Sandoris sudarytas įtraukiant privatizavimo programoje numatytas privatizavimo sąlygas. Remiantis jomis, naujasis savininkas dvejus metus turės užtikrinti sutartinių įsipareigojimų vykdymą ir paslaugų teikimą akreditavimo pažymėjimų prieduose nurodytose akreditavimo srityse ir paskyrimo srityse, kuriose ši įmonė paskirta atlikti matavimo priemonių tipo įvertinimą, patikrą, fasuotų produktų kiekio bandymus. Taip pat AB „Vilniaus metrologijos centras“ patalpose bus saugomi Nacionalinio masės vieneto ir Nacionalinio galinio ilgio matų etalonai iki jų perkėlimo į Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Fizinių ir technologijos mokslų centro, kuriam šie etalonai yra perduoti, patalpas, tačiau ne ilgiau nei iki šių metų pabaigos.

„Džiaugiamės užbaigę sandorį dėl bendrovės „Vilniaus metrologijos centras“ perėmimo ir jau turime daug idėjų, kaip galima pagerinti įmonės veiklą. Planuojame bendrovėje diegti gerąsias mūsų grupėje taikomas įmonių valdymo praktikas, pasinaudoti verslo sinergijomis, tokiomis kaip tarptautiškumas. Taip sieksime išplėsti „Vilniaus metrologijos centro“ kalibravimo, atitikties ir kitų teikiamų paslaugų geografines ribas ir reikšmingai padidinti eksportuojamų paslaugų spektrą. Atsižvelgdami į jau esamų įmonės klientų atsiliepimus, tobulinsime pardavimų ir klientų aptarnavimo procesus, siekdami geresnių veiklos rezultatų“, – komentuoja „Pharmasanta Group“ atstovai.

AB „Vilniaus metrologijos centras“ akcijos parduotos pirmojo aukciono metu šių metų gegužę. Įmonės veiklos dokumentų rinkinius įsigijo net 26 potencialūs pirkėjai, o trys iš jų pateikė paraiškas su pasiūlymais. Aukciono laimėtoja pripažinta UAB „Pharmasanta Group“, pasiūliusi didžiausią kainą – 8,77 mln. eurų. Ši suma už privatizuotą įmonę bus pervesta į valstybės biudžetą.

Tai jau antroji šiemet privatizuota valstybės valdoma įmonė. Kovo mėnesį buvo užbaigtas Mašinų bandymo stoties privatizavimas. Šiuo metu rengiamasi UAB „Projektų ekspertizė“ 100 proc. valstybei priklausančių akcijų paketo privatizavimui.